IMG_20160917_132402

77. Rocznica napadu wojsk sowieckich na Polskę

Wojewoda Wielkopolski był gospodarzem uroczystości upamiętniających 77. rocznicę napadu wojsk sowieckich na Polskę, które odbyły się 17 września w Poznaniu. W intencji pomordowanych modlili się także przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła, a następnie uczestnicy złożyli kwiaty przed pomnikiem 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Stamtąd wyruszył Marsza Pamięci, który zakończył się przy pomniku Ofiar Katynia i Sybiru, przed którym uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów. Samorząd Województwa Wielkopolskiego na obchodach reprezentował Wicemarszałek, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Wojciech Jankowiak. W imieniu Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba, kwiaty złożyła asystentka Paulina Jurkiewicz, a w imieniu Posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka asystentka Martyna Włodarczyk.

Galeria zdjęć

1 komentarz
  1. Julianna 1 rok temu

    Strona glowna › Z zycia wojska › 77 . Rocznica agresji sowieckiej na polske . Koncentracja wojsk sowieckich nad granica nie uszla polskiej uwadze, lecz rzad sowiecki uspokajal, ze sa to kroki podjete pod wplywem postepow wojsk niemieckich.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2017 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego. Zaprojektował nlfant.eu

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?