Andrzej Grzyb w top ten polskich deputowanych. Ranking Vote Watch Europe

Andrzej Grzyb, wielkopolski europoseł w dziesiątce najbardziej wpływowych polskich deputowanych Parlamentu Europejskiego. Ranking opracowała organizacja Vote Watch Europe, która przeanalizowała pracę wszystkich zasiadających w Brukseli posłów. W ten sposób powstał top ten aktywności deputowanych z poszczególnych krajów Wspólnoty.

 

Opracowując ranking Vote Watch Europe brała pod uwagę m.in. ilość poprawek zgłaszanych przez poszczególnych posłów, sprawozdań, nad którymi pracowali i ich aktywność w trakcie debat oraz umiejętność forsowania inicjatyw na forum plenarnym. Vote Watch badało kompleksową działalność polityków w kontekście ogólnym oraz poszczególnych dziedzinach, którymi zajmują się w Brukseli. – Znaleźć się w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych, najbardziej skutecznych polskich posłów w Parlamencie Europejskim to potwierdzenie, że kierunek dotychczasowych działań jest przynosi efekty – powiedział Andrzej Grzyb. – I jest to oczywiście motywacja to jeszcze dalszej pracy dla mieszkańców Unii Europejskiej a przede wszystkim dla naszego kraju.

 

Andrzej Grzyb jest współprzewodniczącym polskiej delegacji PO-PSL w EPL, koordynatorem EPL w podkomisji praw człowieka (DROI), członkiem Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) i zastępcą członka w Komisji Spraw Zagranicznych (AFET). Jest m.in. organizatorem Szczytu Rzeczników Praw Obywatelskich PW- UE, inicjatorem Konferencji poświęconej wolności wyznania a w szczególności prześladowań chrześcijan na świecie, pracował nad Rocznym Sprawozdaniem o Prawach Człowieka na Świecie i był jednym z promotorów stworzenia powołania Europejskiego Funduszu na Rzecz Demokracji.

top mep całe

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?