Co młodzież wie o Unii Europejskiej?

GALERIA FOTOGRAFII

Na gimnazjalistów z Poznania oraz powiatu poznańskiego czekało niemałe wyzwanie podczas Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod tytułem „Polska w Unii Europejskiej”. Zmagania uczestników odbyły się 6 lutego 2015 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. generała Władysława Andersa w Zespole Szkół Budownictwa nr 1  w Poznaniu. Patronat nad konkursem objął Andrzej Grzyb, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Organizatorzy mogli liczyć na współpracę z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

O godzinie 10:00 uczniowie przystąpili do pisemnego testu przy użyciu technik komputerowych. Sprawdzono ich ogólną wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz umiejętność analizy zagadnień dotyczących współczesnego świata. O roli integracji europejskiej, wartościach demokratycznych i prawach człowieka w Unii Europejskiej – młodzi ludzie wiedzą całkiem sporo. Asystent Posła do PE Andrzeja Grzyba wręczył zwycięzcy nagrodę główną. Dla laureata konkursu, Mateusza Polaczyka (z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Stęszewie) oraz jego opiekuna przygotowano specjalne bilety na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. – Sama inicjatywa zorganizowania konkursu o UE jest świetnym pomysłem. W tym przypadku  nagroda była na tyle atrakcyjna, że jeszcze bardziej zachęciła uczniów do poszerzania wiedzy – podkreśla Agata Matyjasek, opiekun grupy z Gimnazjum nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi w Luboniu.

Można pokładać nadzieję, że Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, bardzo potrzebny i ważny w omawianiu problematyki europejskiej, odbędzie się również w przyszłym roku.

Tekst i fot.: Dominika Dymek

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?