FINAŁ KONKURSU SAMORZĄDOWEGO

15 kwietnia w auli trzemeszeńskiego liceum odbył się finałowy etap Trzemeszeńskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Organizatorami konkursu byli: Rada Miejska Trzemeszna, Burmistrz Trzemeszna, Urząd Miejski Trzemeszna, Gimnazjum w Trzemesznie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie.  Honorowy patronat nad konkursem objęli wielkopolscy posłowie do Parlamentu Europejskiego: Ryszard Czarnecki, Andrzej Grzyb, Agnieszka Kozłowska – Rajewicz, Krystyna  Łybacka oraz Adam Szejnfeld. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat samorządu terytorialnego i stanowiła jeden z wielu akcentów obchodów 25. rocznicy odnowienia w Polsce samorządu terytorialnego.

W etapie finałowym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie, Zespołu Szkół w Trzemżalu, Gimnazjum w Trzemesznie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych  w Trzemesznie. W kategorii szkół podstawowych test konkursowy najlepiej rozwiązały uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Trzemesznie, zdobywając wszystkie trzy miejsca na podium. Są nimi: Martyna Wekwerth, Jagna Jatczak i Jagoda Białek. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pierwsze i drugie miejsc zdobyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Trzemesznie – Julian Wyrkowski i Magdalena Czarnecka , a trzecie miejsce zdobyła Weronika Choniej z Gimnazjum w Trzemesznie.

W młodszej kategorii wiekowej nagrodami będzie sprzęt elektroniczny, natomiast w kategorii starszej, nagrodą dla całej trójki zwycięzców będzie studyjny wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Fundatorami nagród są wielkopolscy euro parlamentarzyści oraz trzemeszeński samorząd. Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie uroczystej sesji Rady Miejskiej 27 maja 2015 roku.

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?