Kontynuacja konkursu na potrawę z grzyba

Brukselka w grzybie to kolejne danie zgłoszone do konkursu kulinarnego organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą pod honorowym patronatem Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego. Tym razem degustację „najsmaczniejszej potrawy z grzyba” przygotowały panie ze Stowarzyszenia Forum Kobiet Powiatu Pleszewskiego.

Danie można było spróbować w czasie Wiosennych Targów Rolno – Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie. „Konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z grzyba” cieszy się ogromna popularnością.

Startujące w smakowych zmaganiach Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły gastronomiczne czy zakłady produkujące żywność starają się wykonywać dania zgodne z regulaminem, ale i nawiązujące do kulinarnych tradycji regionu.

marszewpotrawa34

– Zrobiłyśmy brukselkę w grzybie ponieważ patronat nad konkursem objął poseł Andrzej Grzyb, którego praca związana jest z Brukselą.

Połączyłyśmy produkty tak jak połączone jest nazwisko posła ze stolicą Unii Europejskiej – powiedziała Jolanta Pankowiak, prezes Stowarzyszenia Forum Kobiet Powiatu Pleszewskiego. – Do brukselki w grzybie dodałyśmy mięso, wielkopolską kaszę oraz warzywa. W ten sposób wyszło danie urozmaicone, zdrowe i pełne różnorodnych smaków.

Degustację potrawy przeprowadzili zwiedzający niedzielne targi w Marszewie. Brukselkę w grzybie spróbowało kilka tysięcy osób. Wśród nich nie zabrakło organizatorów oraz Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego.

– Celem konkursu jest popularyzacja tradycyjnej kuchni wielkopolskiej, promowanie produktów żywnościowych charakterystycznych dla Wielkopolski, promocja potraw z grzybami jako “dania na każdą okazję” oraz prezentacja potraw i umiejętności kulinarnych – wyjaśnia Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, która jest organizatorem konkursu.

Danie będzie można spróbować jeszcze raz w czasie wielkiego finału, który zaplanowano na połowę czerwca.  Od początku roku degustacje potraw odbyły się w kilkunastu miejscowościach południowej Wielkopolski.

Organizatorem konkursu jest Wielkopolska Izba Rolnicza oraz poseł na Sejm RP Piotr Walkowski, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich “Gospodyni”, Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, Agencja Rynku Rolnego i Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Patronat honorowy objął poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb.w mediach

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?