Wyjazd studyjny do Brukseli

W dniach 15-19 października 2018 roku na zaproszenie Pana Posła Andrzeja Grzyba, Parlament Europejski w Brukseli odwiedziła grupa studyjna. Uczestnikami wyjazdu były władze dziekańskie, pracownicy oraz studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z Poznania, laureaci konkursów artystycznych oraz naukowych, a także sportowcy osiągający sukcesy we współzawodnictwie sportowym na szczeblu ogólnopolskim.

Bruksela w pierwszym dniu miło zaskoczyła uczestników piękną pogodą. Korzystając ze sprzyjających warunków mogliśmy zobaczyć najważniejsze zabytki tego miasta. Drugiego dnia udaliśmy się nad Morze Północne do Ostendy, a wracając mogliśmy zwiedzić urokliwe belgijskie miasteczko Brugię. Po całodniowym zwiedzaniu wieczór uświetniły nam występy muzyczne uczestników.

Kulminacyjnym punktem wyjazdu studyjnego była wizyta w Parlamencie Europejskim. Po pamiątkowym wspólnym zdjęciu z posłem Andrzejem Grzybem, grupa wysłuchała wykładu na temat funkcjonowania Unii Europejskiej i jej instytucji . Kolejnym punktem było zwiedzenie Galerii Sali Plenarnej. Po wspólnym lunchu w Parlamencie Europejskim wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

Uczestnicy w czasie tej wizyty zobaczyli miasto, w którym ,,bije serce Europy’’, a także zapoznali się z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego w praktyce. Grupa podsumowała nasz wyjazd jako niesamowitą przygodę, która przyniosła im wiele pozytywnych wrażeń.

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?