Życzenia z okazji Dożynek

Szanowni Starostowie Dożynek, Drodzy Rolnicy oraz GospodarzeŚwięto Plonów to nie tylko wyjątkowe wydarzenie, ale również powód do pełnej satysfakcji oraz radości, że nadszedł czas uwieńczenia gospodarskiego trudu. To jedyny dzień w roku, kiedy rolnicy w złotych kłosach zbóż, przyjrzeć się mogą wszystkim trudom oraz przeciwnościom natury, którym zwycięsko stawili czoła podczas całorocznej, ciężkiej pracy.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych staropolskich obyczajów, który jest wpisany w tradycję polskiej wsi. Dożynkowy wieniec i bochen chleba symbolizują wspólnotę oraz solidarność międzyludzką, wyrażają wdzięczność wobec Boga, który błogosławi ludzkiemu wysiłkowi, choć tegoroczna susza napawa nas wielką troską o nasze gospodarstwa.

Czas zakończenia prac polowych to okazja do złożenia podziękowań i wyrazów szacunku dla Rolników, Gospodarzy oraz Przetwórców żywności.  Dziękuję za Waszą pracę, troskę o polską ziemię i nasze wspólne dziedzictwo. To dzięki Wam dane jest nam cieszyć się z najwyższej jakości produktów pochodzących z wielkopolskich gospodarstw.

Dziękuję tym, którzy dbają o to, by owoce pracy rąk ludzkich były dzielone sprawiedliwie i nie zmarnowały się. Piękna polska tradycja nakazuje bowiem dzielić się chlebem. Ten gest jest wyrazem przyjaźni i chęci przyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi.

Gospodarzom oraz Rolnikom składam życzenia zdrowia i pomyślności. Niech dzisiejsze święto będzie okazją  do wspólnej zabawy oraz rozmowy, a jego atmosfera towarzyszy nam przez cały rok.

Szczęść Boże

podpis kolor

Andrzej Grzyb

Poseł do Parlamentu Europejskiego

©2019 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?