15-lecie Forum Młodych Ludowców

6 lutego we Wrocławiu odbyły się obchody 15-lecia Forum Młodych Ludowców. Z tej okazji do Auli Wyższej Szkoły Bankowej zjechali z całej Polski członkowie obchodzącej jubileusz organizacji oraz zaproszeni goście m.in. Andrzej Grzyb poseł do Parlamentu Europejskiego, europoseł Czesław Siekierski, Władysław Kosiniak-Kamysz prezes PSL, Dariusz Suszyński prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej, przedstawiciele władz samorządowych i sympatycy.

 

Uroczystość rozpoczęto wniesieniem Sztandaru Forum Młodych Ludowców oraz odśpiewaniem Roty. Mieliśmy też okazję wysłuchać ciekawych przemówień Tomasza Pilawki prezesa Krajowego FML oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, który w porywającym stylu przemówił do zebranych. W trakcie części oficjalnej nadano Złotą Koniczynę dla sztandaru FML oraz Złote Odznaki Forum Młodych Ludowców. Za wieloletnią pomoc i wsparcie organizacji odznaczony został m.in. poseł Andrzej Grzyb. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wyzwania współczesności, którym FML jako organizacja musi stawić czoła. Poseł mówił m.in. o zmianie perspektywy i podejścia do pojawiających się problemów. – Na świecie obserwujemy nowe zjawiska, zmiany kulturowe, migrację, prześladowania na tle rasowym czy wyznaniowym, powinniśmy spojrzeć na te problemy w szerszej skali. Nie możemy zamykać się na Europę i Świat, a naszym zadaniem powinno być stawianie czoła przeciwnościom w sposób mądry i odpowiedzialny. Poseł pogratulował prezesowi FML osiągnięć organizacji i wręczył statuetkę upamiętniającą jubileusz.

Na zakończenie zaprezentowano film pt.” Forum Młodych Ludowców w obiektywie” przedstawiający organizację oraz podsumowanie 15 lat jej działalności. Następnie rozpoczęto panel plenarny „Z myślą o Polsce – Polska jutra, czyli o co walczymy”. Podczas debaty dyskutowano na temat wyzwań oraz problemów jakie stoją przed organizacją w przyszłości.

Obchody zwieńczył uroczysty bankiet z okazji 15-lecia FML.

 

tekst i foto: Dorian Zięba

 

>> PEŁNA GALERIA FOTOGRAFII <<

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?