Gospodynie, Super Rolnicy i Strażacy poznali Brukselę

Kolejny raz na zaproszenie Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego centrum Zjednoczonej Europy –  Brukselę odwiedzili Wielkopolanie. Tym razem wśród gości znalazły się panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz laureaci konkursów: Super Rolnik i Super Strażak.

Podróż do Brukseli trwała całą noc. Zmęczeni, ale ciekawi stolicy Unii Europejskiej goście, od razu po przyjeździe mogli zobaczyć najciekawsze miejsca miasta. Przewodnikiem po wieczornej Brukseli była jak zawsze od lat mieszkająca w Belgii Maria Kozińska.

Drugiego dnia grupa zwiedziła zabytkową, poprzecinaną kanałami Brugię, której centrum od 200 roku wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz położoną nad Morzem Północnym Ostendę – zwaną królową belgijskich kurortów. Dzień zakończyła uroczysta kolacja. W jej trakcie, gospodarz, przedstawił każdego z gości i przybliżył pozostałym uczestnikom wycieczki. W ostatni dzień pobytu poseł Andrzej Grzyb zaprosił grupę do Biura Informacji Wielkopolskiej, które zajmuje się promocją województwa w Europie oraz szukaniem partnerów do różnorakich przedsięwzięć organizowanych w krajach członkowskich . Ostatnim punktem programu było wejście do Parlamentu Europejskiego, w którym odbyło się spotkanie z Andrzejem Grzybem. Grupa w PE miała okazję zobaczyć Salę Plenarną, gdzie odbywają się najważniejsze posiedzenia i oczywiście zrobić zdjęcie przy słynnych flagach.

Nadia Wojcieszak

GALERIA FOTOGRAFII dostępna >> TUTAJ <<

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?