śląskie ZMW

Związek Młodzieży Wiejskiej z wizytą w Brukseli

Grupa 50 osób z województwa śląskiego w dniu 25 września odwiedziła Parlament Europejski w Brukseli.
Liderzy Związku Młodzieży Wiejskiej, młodzi rolnicy i przedstawiciele instytucji rolniczych województwa (ARiMR, ARR, ODR i Urząd Marszałkowski) oraz członek NKW PSL Grzegorz Boski, uczestniczyli w wyjeździe zorganizowanym przez ZMW oraz biura Posłów do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba i Jarosława Kalinowskiego.

Swoją przygodę grupa rozpoczęła spotkaniem w COPA-COGECA- europejskiej organizacji zrzeszającej rolnicze związki zawodowe. Następnym punktem programu była wizyta w brukselskiej siedzibie Parlamencie Europejskim. Tam uczestnicy wyjazdu studyjnego wysłuchali prezentacji na temat działalności instytucji.

Kolejnym etapem wizyty mieszkańców województwa śląskiego było spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego- Andrzejem Grzybem. Poseł opowiedział o swojej pracy, przedstawił strukturę Parlamentu Europejskiego i odpowiedział na pytania gości.
Uczestnicy wyjazdu studyjnego mieli okazję odwiedzić także Parlamentarium- największe, otwarte dla zwiedzających, parlamentarne centrum w Europie, pierwsza w historii wystawa w całości dostępna w 24 językach.
Następnie grupa spotkała się w budynku Parlamentu Europejskiego z przedstawicielami CEJA.
Popołudnie i wieczór poświęcony był zwiedzaniu Brukseli.  Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Stary Rynek (Grand-Place) umiejscowiony w samym centrum miasta, będący jednym z najpiękniejszych rynków Europy.
Podczas zwiedzania charakterystycznych belgijskich uliczek otaczających rynek nie mogło zabraknąć jednego z najsłynniejszych symboli miasta- Manneken Pis.
Dzień w Brukseli grupa zakończyła kolacją z Posłem do Parlamentu Europejskiego Andrzejem Grzybem.

©2022 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?