Inauguracja roku akademickiego w najlepszej Szkole Zawodowej w Kraju

W murach tej uczelni umiejętnie wykorzystywane są zdolności intelektualne regionu. Pokazują to rankingi, w których szkoła od lat wygrywa i tym przyciąga studentów, ale też znakomitą kadrę naukową – mówił Andrzej Grzyb w trakcie inauguracji roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. W tym roku indeksy odebrało 1400 studentów. W sumie uczelnia kształci 4 500 osób.

 

Państwa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu rok akademicki zainaugurowała po raz siedemnasty. Uczelnia, która w rankingach szkół zawodowych od lat plasuje się na pierwszym miejscu w kraju nie miała problemu z rekrutacją. Mimo niżu demograficznego chętnych było więcej niż miejsc. – Przyjęliśmy 300 osób więcej niż w ubiegłym roku – powiedział w trakcie inauguracji prof. zw. dr inż. Jan Chajda, rektor PWSZ w Kaliszu.  – W tym roku mogą studiować na kilkunastu kierunkach w tym dwóch nowych. To elektroradiologia i obronność państwa.

pwsz inauguracja_003

Wśród zaproszonych gości był przyjaciel uczelni Andrzej Grzyb. Poseł PSL do Parlamentu Europejskiego podkreślił, że dobre wyniki uczelni to zasługa kadry naukowej oraz studentów. – Życzę Wam wiele radości i zapału. Nauka wymaga wyrzeczeń. Ze strony tych, którzy Was uczą i tych osobistych. Trzeba włożyć wiele pracy by mieć prawdziwą satysfakcję kiedy kończymy studia i otrzymujemy dyplomy – podkreślił Andrzej Grzyb i dodał, że niezmiernie ważne są kontakty międzynarodowe, które PWSZ w Kaliszu podtrzymuje z wieloma uczelniami o czym świadczyła obecność ich przedstawicieli na uroczystej inauguracji.

pwsz inauguracja_005

Kaliska uczelnia współpracuje z kilkoma uczelniami z różnych zakątków świata. Ich wykładowcy mają także zajęcia w najstarszym z Polskich miast a studenci mogą kształcić się zagranica w ramach wymiany. Pozostali uczestniczą w zajęciach on-line i dzięki temu mogą korzystać z wiedzy ośrodków naukowych współpracujących z ich rodzimą uczelnią.

pwsz inauguracja_001

Inauguracja była okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych absolwentów, studentów i wykładowców. Wręczono także medale honorowe „Zasłużony dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. W inauguracji roku akademickiego wzięli także udział poseł Józef Racki, starosta kaliski Krzysztof Nosal i Mieczysław Łuczak, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego.

 

Zdjęcia Ewelina Samulak – Andrzejczak

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?