Jedenasta Wigilia w Siedlikowie – zdjęcia

Mszą świętą rozpoczęło się wigilijne spotkanie samorządowców, sołtysów, przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, stowarzyszeń i organizacji działających na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Wśród zaproszonych do sali w Siedlikowie gości byli także przedstawiciele sąsiednich powiatów. Spotkanie opłatkowe odbyło się już po raz 11. 

 

Zaproszenie Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego, Lecha Janickiego, Starosty ostrzeszowskiego, Mariusza Witka, burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz Mieczysława Matyszkiewicza, prezesa Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego i lokalnych samorządowców PSL przyjęły osoby, które od lat działają na rzecz mieszkańców gmin południowej Wielkopolski.

Wigilia Siedlików 2015_001

Tradycyjne wigilijne spotkanie rozpoczęła msza święta. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia zgromadzonych w sali OSP w Siedlikowie wprowadziły dzieci z tamtejszej szkoły, które przygotowały koncert kolęd i pastorałek.

Wigilia Siedlików 2015_020

Opłatek był okazją do wręczenia medali 120-lecia Polskiego Stronnictwa Ludowego osobom, które od lat związane są z PSL i aktywnie uczestniczą w życiu powstałej w 1895 roku formacji. Pierwszy otrzymał Edmund Ostrowski, który jest nie tylko Ludowcem, ale żołnierzem Armii Krajowej oraz Genowefie Porębie, która z PSL związana jest od 50-lat. – Medal z okazji jubileuszu Ruchu Ludowego to ogromne wyróżnienie. Tym bardziej, że otrzymuję go razem osobą, która pół wieku temu przyjmowała mnie do PSL – powiedziała odbierając odznaczenie Genowefa Poręba.

Wigilia Siedlików 2015_012

Wśród osób, które szczególnie wyróżniono byli także Kazimiera i Marian Iwańscy z Przedborowa, którzy świętowali w tym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa. Gratulacje z rąk Andrzeja Grzyba oraz lokalnych władz odebrała też Jolanta Juszczak, która niedawno uzyskała mandat radnej gminy Kraszewice.

Wigilia Siedlików 2015_052

Część oficjalną zakończyło dzielenie się opłatkiem i życzenia. Spokoju w święta i pomyślności w 2016 roku życzyło sobie prawie 300 osób.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?