Konkurs rzeźbiarski w Kramsku

                                                                                    

Jak co tydzień, w miniony piątek, o godz. 16.30 spotkali się w swojej pracowni młodzi rzeźbiarze. Mieści się ona w Domu Strażaka w Kramsku, usytuowanym w centrum, przy Rynku głównym. Szkółka rzeźbiarska prowadzona od czterech lat przez znaną regionalną artystkę Mariannę Iwińską z pobliskiego Jabłkowa, działa przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Finał konkursu rzeźby ludowej pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba w wykonaniu młodzieży rzeźbiącej w “Szkółce Rzeźby GOK Kramsk”  oznaczał przyjęcie zaproszenia do składu jury przez dyrektora konińskiego biura Pana Posła. Dyrektor Karol Mac to jednocześnie przewodniczący wielkopolskich struktur Związku Młodzieży Wiejskiej, organizacji coraz prężniej działającej na rzecz społeczności wiejskiej.

Ocenie jury podlegało 9 prac wykonanych w ciągu minionego miesiąca przez 7 uczestników zajęć rzeźbiarskich. Wyrzeźbienia – nomen omen – grzyba podjęli się: Iga Zarębska, Joanna Wałowska, Monika Iwińska, Laura Wilińska (złożyła dwie prace), Daria Galor, Klaudia Graczyk (również wykonała dwie prace)i Jakub Nawrocki. Najwyższe uznanie wzbudziła jedna z prac Laury Wilińskiej a brukselski gabinet Pana Europosła ozdobią też wyróżnione prace Moniki Iwińskiej i Darii Galor. Po wręczeniu nagród laureatom i upominków wszystkim uczestnikom konkursu, przy pizzy dyskutowano o potrzebie promowania regionalnego rękodzieła mieszkańców polskiej wsi, wspierania wysiłków pasjonatów i twórców oraz doceniania mecenatu sprawowanego przez gminy, ośrodki kultury, władze powiatu i województwa czy parlamentarzystów. Prace młodych rzeźbiarzy z Kramska to w końcu gotowy produkt reklamowy gminy, powiatu a nawet i naszego kraju w Unii Europejskiej.

Leonard Paczesny

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?