Kobiety – Liderki – Animatorki – spotkanie z okazji 8 marca

Były podziękowania, życzenia, kwiaty i doskonała atmosfera. Dokładnie w Dzień Kobiet, ponad 300 Pań z powiatu ostrzeszowskiego oraz ostrowskiego, kaliskiego, kępińskiego i krotoszyńskiego, przyjęło zaproszenie Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego by wziąć udział w spotkaniu z okazji swojego święta. Tematem przewodnim tegorocznej uroczystości była Kobieta – Liderka – Animatorka. Największe przeboje Anny Jantar, w muzycznym prezencie dla Pań, zaśpiewała Katarzyna Zawada a panowie gromkie “Sto lat”.  

Spotkania z okazji Dnia Kobiet to tradycja.  Andrzej Grzyb zaprasza na nie Panie, które aktywnie działają w swoich miejscach zamieszkania i na rzecz lokalnych społeczności. Dlatego w tym roku wśród zaproszonych były przedstawicielki samorządów, sołtyski, działaczki Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji pozarządowych, animatorki kultury i popularyzatorki nauki. Panie, które działanie mają wpisane w krew. – Dzięki Wam organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, Wy dbacie o to by tradycja była ciągle żywa i aktualna. Dzisiejsze spotkanie jest podziękowaniem za Waszą pracę, ale przede wszystkim za to, że jesteście – powiedział Andrzej Grzyb do zgromadzonych w restauracji Eldorado w Ostrzeszowie.

 

Życzenia w imieniu pozostałych – nielicznych panów, którzy 8 marca zjawili się w Ostrzeszowie, złożył Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. – Nie wiem jak Wy to robicie, ale z roku na rok jesteście coraz piękniejsze – komplementował Panie prezes PSL w powiecie kaliskim. Po słowach uznania panowie odśpiewali świętującym tego dnia Paniom “Sto lat”.

Motywem przewodnim spotkania była Kobieta – Liderka – Animatorka. O tym jak realizować się w prywatnie i zawodowo, w jaki sposób stać się osobą, która wpływa na innych mówiła Sabina Klaczyńska – Dachowska, kierownik biura Andrzeja Grzyba.

Każdego roku Dniu Kobiet organizowanemu przez posła do Parlamentu Europejskiego towarzyszy muzyczny akcent. W tym prezentem był koncert Katarzyny Zawady, laureatki wielu konkursów wokalnych i absolwentki Akademii Muzycznej. W tym roku młoda artystka przygotowała piosenki Anny Jantar.

 

Na koniec wszystkie Panie otrzymały żółte tulipany.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?