Wiedza dla kandydatów

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się w Wysocku Wielkim szkolenie dla kandydatów w wyborach samorządowych oraz dla członków sztabów wyborczych. Szkolenie przeprowadził Sebastian Piłka, dysponujący wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kampanii wyborczych. W szkoleniu licznie uczestniczyli przedstawiciele powiatów ostrowskiego, ostrzeszowskiego oraz kaliskiego.

szkolenie wysocko1

Szkolenie miało za zadanie  przybliżyć kandydatom działania, które powinni podjąć podczas prowadzenia indywidualnej kampanii wyborczej i tak np. swój kalendarz powinni planować od dnia wyborów do dnia dzisiejszego, a nie odwrotnie. Ponadto powinni stworzyć swój sztab wyborczy czyli współpracować z co najmniej jedną osobą, która pomoże im w dopełnieniu wymogów formalnych. Kandydat powinien skupić się na spotkaniach z wyborcami, zaplanować ilość plakatów, ulotek, banerów czy innych gadżetów. Kampania powinna być przemyślana i zaplanowana, należy opracować swój program wyborczy, hasło wyborcze.

Uczestnicy szkolenia mogli także zapoznać się z materiałami wyborczymi, które najczęściej wykorzystują kandydaci. W prezentacji zostały także wskazane najczęściej popełniane błędy oraz zwrócono uwagę na znaczenie portali społecznościowych.

Oprac. S. Dachowska.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?