Rozwiązania dla lepszego działania rynków UE – spotkanie w PE

20 lutego w Parlamencie Europejskim z inicjatywy Polskiej Federacji Producentów Żywności odbyło się spotkanie „Rozwiązania dla lepszego działania rynków UE” współorganizowane przez posłów do PE dr Czesława Siekierskiego, Andrzeja Grzyba, Alberta Dessa oraz Miroslava Mikolasika.

 

W spotkaniu, w którym udział wzięli  przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Stałych Przedstawicielstw przy Unii Europejskiej, a także przedstawiciele polskich oraz europejskich organizacji branżowych, poruszono ważny temat jakim jest zapewnienie jednolitego rynku w handlu produktami rolno-spożywczymi. W trakcie spotkania w Parlamencie Europejskim przedstawiony został raport: ”Jednolity rynek żywności. Propozycje dotyczące przeciwdziałania oraz ograniczania barier pozataryfowych” przygotowany na zlecenie Polskiej Federacji producentów Żywności, przedstawiający  rozwiązania efektywnej walki z protekcjonizmem na rynku unijnym.

 

Spotkanie to kontynuacja kampanii „Single Europe Varied Food”, która rozpoczęła się w 2015 roku. W trakcie kampanii mamy możliwość dyskusji na temat barier dotykających sektora żywności na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej. Do tej pory została skala protekcjonizmu oraz zagrożenia jakie z tego wynikają

 

>> GALERIA FOTOGRAFII <<

 

 

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?