EUROPEJSKIE KONGRESY MŁODYCH ROLNIKÓW 2014-2018

Razem z PSL w PE poseł Grzyb wspiera organizację kolejnych edycji Europejskich Kongresów Młodych Rolników w Brukseli, jako ambasador EKMR w Polsce. Dzięki wsparciu posłów do PE z ramienia PSL, w 5 edycjach kongresu w latach 2014 – 2018, uczestniczyła ponad 250 osobowa reprezentacja młodych rolników z całej Polski.

Europejskie Kongresy Młodych Rolników mają służyć promocji ludzi młodych zajmujących się rolnictwem, zatrzymywać i przyciągać do rolnictwa kolejne pokolenia oraz prezentować osiągnięcia młodych rolników. W trakcie Kongresów przedstawiane są projekty z krajów członkowskich wyłonione do konkursu na najlepszego rolnika oraz zostaje nagrodzony europejski zwycięzca. Program Kongresu przewiduje wystąpienia i dyskusje z przedstawicielami organizacji rolniczych, w tym Europejskiej Rady Młodych Rolników. Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb w debacie z uczestnikami Kongresu podkreśla m.in. znaczenie rolnictwa jako źródła surowców i produkcji pierwotnej w ramach bioekonomii – światowego trendu priorytetowego również w strategii gospodarczej UE.

Należy rozmawiać z młodymi rolnikami o znaczeniu oraz szansach związanych z bioekonomią – to, co dziś jest innowacją, jutro będzie codziennością, ich codziennością. Surowce organiczne to już dziś np. bioplastiki do różnorakich zastosowań czy biopaliwa i wiele innych. Bioekonomia to także nieodzowny element projektowanej obecnie europejskiej gospodarki w obiegu zamkniętym, bezodpadowej, zmierzającej do bardziej wydajnego i konkurencyjnego wykorzystania surowców. To ogromne zadanie, ale i szansa rozwoju dla młodych rolników z Polski – Andrzej Grzyb, 2016

 

Zobacz też inne działania Posła w zakresie Rolnictwa:

I Europejski Kongres Młodych Rolników

II Europejski Kongres Młodych Rolników

III Europejski Kongres Młodych Rolników

IV Europejski Kongres Młodych Rolników

V Europejski Kongres Młodych Rolników

Tylko zdrowa żywność

W obronie rolników przed nieuczciwymi praktykami handlowymi

Forum rolnicze powiatu kościańskiego

Forum Rolnicze Południowej Wielkopolski: polską wieś czeka wiele zmian

Zakazu wędzenia nie będzie Unia pomoże małym producentom

Polska wieś dostanie więcej pieniędzy – WPR na lata 2014-2020

Forum Rolnicze Południowej Wielkopolski – polskie rolnictwo czeka wiele zmian

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?