Przewodniczący Tajani ogłosił minutę ciszy ku czci ofiar niedawnych ataków terrorystycznych oraz wyraził niepokój z powodu aresztowań Tanera Kilica i Aleksjeja Nawalnego.
W imieniu Parlamentu Przewodniczący potępił zamachy terrorystyczne, podkreślając, że „siła wolności i demokracji nie ugina się w obliczu terroryzmu” i wezwał do zachowania minuty ciszy ku czci ofiar.
Antonio Tajani wezwał także do uwolnienia prezesa tureckiej Amnesty International Tanera Kilica i osób z nim aresztowanych oraz do „oddalenia wszystkich zarzutów, jeśli nie ma dowodów” na ich udział w nieudanym zamachu stanu w zeszłym roku.
Wreszcie, podkreślając, że „Parlament staje zawsze po stronie obrońców praw człowieka”, Przewodniczący wyraził zaniepokojenie dzisiejszym aresztowaniem rosyjskiego aktywisty Aleksieja Nawalnego oraz kilku jego stronników.
Serwis Prasowy Parlamentu Europejskiego