Z SUBREGIONU LESZCZYŃSKIEGO DO BRUKSELI

Na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba przybyli z wizytą do Brukseli samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszeń i społecznicy z powiatu leszczyńskiego, kościańskiego, gostyńskiego, wolsztyńskiego oraz rawickiego, a także laureaci konkursu poświęconego bezpieczeństwu w rolnictwie, rozstrzygniętego w czasie minionego Agro Show Bednary, Państwo Gerda i Reinhard Wollny. Jednym z inicjatorów wyjazdu studyjnego współorganizowanego z Posłem Grzybem był Andrzej Kubiak, wieloletni działacz rolniczy, sołtys wsi Zalesie w powiecie gostyńskim i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Borku Wielkopolskim, a obecnie kandydat Wielkopolskiego PSL do Parlamentu Europejskiego.

Goście odwiedzili Parlament Europejski, gdzie mieli możliwość zwiedzenia części roboczej, jak również biura Posła Grzyba. Mieszkańcy Wielkopolski wysłuchali prezentacji Dyrektor Biura Informacji Województwa Wielkopolskiego Pani Moniki Kapturskiej dotyczącej działalności i funkcjonowania biura oraz debatowali z Posłem na temat Wspólnej Polityki Rolnej 2014-2020, a także bieżących kwestii w kraju i województwie wielkopolskim.

leszczyniacy

GALERIA ZDJĘĆ

Od 12 do 14 kwietnia uczestnicy mieli okazję zwiedzić Brukselę, jak również Brugię oraz Gandawę. Przedstawiciele Województwa Wielkopolskiego byli pięćdziesiątą drugą grupą, która na zaproszenie Posła miała przyjemność zapoznać się działalnością Parlamentu Europejskiego.

 

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?