III Europejski Kongres Młodych Rolników

W dniach 6-7 kwietnia w Parlamencie Europejskim w Brukseli, pod patronatem Grupy Europejskiej Partii Ludowej, odbył się III Europejski Kongres Młodych Rolników. Organizatorami tego wydarzenia byli posłowie do Parlamentu Europejskiego. Ambasadorami polskiej delegacji rolników byli posłowie PSL: Czesław Siekierski, Andrzej Grzyb, Krzysztof Hetman oraz Jarosław Kalinowski.

Była to trzecia edycja Kongresu Młodych Rolników, którego organizatorem była Grupa EPL. Wydarzenie służyć ma promocji ludzi młodych zajmujących się rolnictwem oraz dokonaniu prezentacji osiągnięć młodych rolników.  W trakcie Kongresu przedstawione zostały projekty z krajów członkowskich wyłonione do konkursu dla najlepszego rolnika oraz wyłoniony i nagrodzony tegoroczny zwycięzca. W programie przewidziano również wystąpienia i dyskusje z przedstawicielami organizacji rolniczych, w tym Europejskiej Rady Młodych Rolników. Głos zabrali również posłowie do Parlamentu Europejskiego, m.in. przewodniczący komisji rolnictwa i obszarów wiejskich Czesław Siekierski oraz poseł Andrzej Grzyb.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb w debacie z uczestnikami Kongresu podkreślił znaczenie rolnictwa jako źródła surowców i produkcji pierwotnej w ramach bioekonomii – światowego trendu priorytetowego również w strategii gospodarczej UE. “Należy rozmawiać z młodymi rolnikami o znaczeniu i szansach związanych z bioekonomią – to co dziś jest innowacją, jutro będzie codziennością, ich codziennością. Surowce organiczne to już dziś np. bioplastiki do różnorakich zastosowań czy biopaliwa i wiele innych. Bioekonomia to także nieodzowny element projektowanej obecnie europejskiej gospodarki w obiegu zamkniętym, bez odpadowej, zmierzającej do wydajniejszego, bardziej konkurencyjnego, wykorzystania surowców. To ogromne  zadanie, ale i szansa rozwoju także dla młodych rolników z Polski” – skomentował debatę w ramach III Kongresu Młodych Rolników poseł Grzyb.

III Europejski Kongres Młodych Rolników

Sukces młodych Rolników – relacja z II Europejskiego Kongresu Młodych Rolników

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?