W obronie chrześcijan na świecie – sprawozdanie PE o ochronie i wspieraniu przez UE wolności religii i przekonań

W czwartek 6 września na posiedzeniu Podkomisji ds. Praw Człowiek PE (DROI) poseł Andrzej Grzyb zaprezentuje swój projekt sprawozdania PE „ws. wytycznych UE i mandatu specjalnego wysłannika UE ds. propagowania wolności religii i wyznania poza UE”.

Zaogniają się konflikty i przemoc na tle religijnym. Za najbardziej prześladowanych na świecie uznaje się chrześcijan. W czerwcu mija 5 lat od przyjęcia przez Radę wytycznych UE ws. propagowania i ochrony wolności religii lub przekonań, mijają również 2 lata działalności specjalnego wysłannika UE, co zdaniem sprawozdawcy skłania do oceny sytuacji wolności religii i wyznania na świecie oraz wniosków co do potrzebnych zmian w działaniach UE.

W debacie DROI udział wezmą m.in. Ján Figel’ specjalny wysłannik UE ds. propagowania wolności religii i wyznania, Ahmed Shaheed specjalny sprawozdawca ONZ ds. wolności religii i wyznania, przedstawiciele religii oraz liczne organizacje pozarządowe.

Ostateczne stanowisko PE przyjmie najprawdopodobniej w ramach grudniowej sesji plenarnej.

Prezentacja sprawozdania z debatą – pkt 6 posiedzenie DROI, czwartek 6 września 2018, 11:20 to 12:05,  PE Bruksela, sala: Paul-Henri Spaak (4B001).

Na żywo online:

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/pl/committees/video?event=20180906-0900-COMMITTEE-DROI

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?