Sprawdzian z Mikołajczyka

Żeby wygrać musieli wykazać się ogromną wiedzą o Stanisławie Mikołajczyku- polityku, jednym  z najważniejszych przywódców Ruchu Ludowego, premierze rządu RP na uchodźstwie, ale też charakterze i uwarunkowaniach polskiej polityki w latach 1943-1947 oraz historii polskiego ruchu ludowego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych 2 grudnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM stanęli w szranki konkursu wiedzy o byłym premierze pn. „Stanisław Mikołajczyk i jego czasy”. W zmaganiach wzięli udział m.in. uczniowie ze szkół noszących imię St. Mikołajczyka.

Tegorocznymi zwycięzcami ex aequo zostali: Marta Prymas z Gniezna oraz Wiktor Miedziński z Miejskiej Górki. Uczniowie z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka z Miejskiej Górki uzyskali najlepszy wynik w klasyfikacji zespołowej. Dla trójki uczniów: Wiktora Miedzińskiego, Beaty Szotkiewicz, Patrycji Lorenc oraz ich opiekuna Poseł do PE Andrzej Grzyb ufundował kilkudniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Przed rozpoczęciem konkursu wicemarszałek Wojciech Jankowiak, prezes Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu, wręczył nauczycielom, przyznane przez Zarząd Wojewódzki PSL, Medale im. Stanisława Mikołajczyka za wieloletnie przygotowanie młodzieży do konkursów oraz propagowanie idei Ruchu Ludowego.

więcej zdjęć: tutaj

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?