Ponad 1000 świecących koniczynek dla najmłodszych mieszkańców Wielkopolski

Od początku roku Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego, prowadzi akcję rozdawania odblasków, które od września są obowiązkowym elementem garderoby w terenie nieoświetlonym.

Bezpieczeństwo na drodze to jeden z ważniejszych elementów polityki Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmiany przepisów, które mają wpływać na zmniejszenie ilości wypadków i zaostrzenie kar dla tych, którzy ich nie przestrzegają, jest priorytetem. Szczególnie ważne jest bezpieczeństwo najmłodszych.

Od września tego roku obowiązkowym elementem garderoby są odblaski. Każdy pieszy poruszający się po terenie nieoświetlonym powinien być zaopatrzony w świecący element, który z daleka informuje, że na drodze znajduje się też pieszy.

– Według mnie zmiany w przepisach to kolejny element do poprawy naszego bezpieczeństwa a szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nawet najmniejszy element może uratować komuś życie – powiedział Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Dlatego już na początku tego roku deputowany rozpoczął akcję rozdawania odblasków. Zielone i w kształcie koniczynki – na szczęście – trafiły do wybranych szkół i przedszkoli na terenie całego województwa Wielkopolskiego. Otrzymały je m.in. przedszkolaki z Brudzewa w powiecie konińskim, Przedszkola Sióstr w Grabowie nad Prosną i z Morawina w powiecie ostrzeszowskim. Na zakończenie roku szkolnego 2013/2014 trafiły do szkół w Chojnie (gm. Pakosław) i Pakosławiu w powiecie rawickim oraz do uczestników festynu z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego w Kaczkowie w gminie Rydzyna. Świecące koniczynki zostały wręczone również uczestnikom II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod patronatem Andrzeja Grzyba a zorganizowanym w Gimnazjum nr 2 w Kaliszu.

– Maluchy i uczniowie, do których trafiły odblaski zazwyczaj poruszają się drogami nieoświetlonymi. Mieszkają z dala od centrów swoich miejscowości. W okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, kiedy szybko zapada zmrok, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. I nie tylko kiedy wracają ze szkoły, ale także np. od kolegów. Mam nadzieję, że te niewielkie koniczynki sprawią, że będą bezpieczniejsi a kierowcy nauczą się, że z dróg trzeba korzystać rozważnie – dodał Andrzej Grzyb.

Akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników dróg w Wielkopolsce będą kontynuowane. Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego dodaje, że to jeden z wielu elementów, który ma sprawić, że Polska stanie się krajem bezpieczniejszych dróg. Podkreśla też, że konieczna jest ciągła praca uświadamiająca, że drogi to nie tory wyścigowe i ucząca dezaprobaty dla pijanych kierowców, którzy są największym zagrożeniem.

AW,

Zdjęcia: KPP w Rawiczu

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?