Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

12 listopada 2014 r. podsumowano I edycję projektu “e-Szkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Gala finałowa kończąca zmagania uczniów odbyła się w Teatrze Polskim w Poznaniu. W jej trakcie zaprezentowanych zostało dziesięcioro lokalnych bohaterów, których biogramy zostały wyróżnione przez jury.

Projekt jest wynikiem współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej. W jego ramach ponad 9000 uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzyło zbiór multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy województwa wielkopolskiego. Wśród  najciekawszych i najwybitniejszych osób m.in. artystów, polityków, sportowców znalazł się również Andrzej Grzyb Poseł do Parlamentu Europejskiego (Zobacz: www.andrzejgrzyb.eu – Młodzież wytypowała Posła Andrzeja Grzyba) – Bardzo mi miło, że znalazłem się w tym gronie dzięki uczniom Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Niedźwiedziu. Z sympatią wspominam majową wizytę w szkole i wywiad, który ze mną przeprowadzono. Dziękuję bardzo i polecam. Zbiorczym efektem pracy wszystkich zespołów projektowych jest Encyklopedia Cyfrowa, dostępna na stronie www.cdew.pl.

Placówki biorące udział w projekcie zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz dostęp do Internetu. W sumie zakupionych zostało 1130 urządzeń przenośnych – laptopów i tabletów. Projekt okazał się nie tylko znakomitym narzędziem rozwoju w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, ale stał się również ciekawą promocją regionu. Na tym jednak nie koniec. Rozpoczęła się druga edycja projektu. Trwają właśnie szkolenia nauczycieli i już niedługo rozpoczną się kolejne projekty uczniowskie. Czekamy na nowe biogramy!

Tekst: Dorian Zięba

[vc_button title=”www.encyklopediawielkopolan.pl” target=”_blank” color=”btn-info” icon=”wpb_binocular” size=”btn-large” href=”http://www.encyklopediawielkopolan.pl/”][vc_button title=”Biogram Posła do PE Andrzeja Grzyba” target=”_blank” color=”btn-info” icon=”wpb_binocular” size=”btn-large” href=”http://www.encyklopediawielkopolan.pl/?biogram=andrzej-grzyb”]

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?