Poseł Andrzej Grzyb zaprosił do Parlamentu Europejskiego zwycięzców młodzieżowych konkursów w Wielkopolsce

GALERIA FOTOGRAFII

W dniach od 17 do 21 kwietnia poseł Andrzej Grzyb gościł w Belgii grupę osób z Polski. Wśród nich znaleźli się laureaci i wyróżnieni w konkursach “Młodzież”. M.in.  Laureatka Olimpiady o Odnawialnych Źródłach Energii w Kaczkach Średnich, laureat olimpiady młodych producentów rolnych, laureaci konkursu wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku w Gnieźnie oraz wyróżnieni w konkursach plastycznych pt. “Kwiaty”, “Misje pokojowe ONZ w oczach Dzieci” czy “Pocztówka z wakacji”.

Wśród uczestników znaleźli się również stypendyści starosty ostrzeszowskiego oraz reprezentacja uczniów liceum w Ostrzeszowie (I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie).

Pierwszego dnia grupa wraz z przewodnikiem i opiekunami zwiedziła studenckie miasteczko Leuven, a jego historię przybliżyła przewodniczka – Maria Kozińska.

Kolejny dzień wyprawy – niedziela rozpoczęła się mszą świętą w kościele dominikańskim. Następnie uczestnicy wyjazdu studyjnego spacerowali po Brukseli i oglądali najważniejsze miejsca w okolicy, m.in. Grand Place, park królewski, Manneken-Pis, Łuk Triumfalny. Po zapoznaniu się z urokami Brukseli, zjedzeniu gofrów i belgijskich frytek wszyscy pojechali do jednego z piękniejszych miasteczek –  Brugii. Przewodnikiem w tym dniu był mieszkający od kilkunastu lat w Belgii – Marian Apostoł, który w bardzo efektowny sposób przedstawił historię poszczególnych miejsc.

Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Poseł Andrzej Grzyb umożliwił grupie wejście na teren budynku i pokazał najważniejsze miejsca w instytucji. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu asystenta posła – Borysa Brzezińskiego, na temat sposobu funkcjonowania instytucji unijnych. To działanie miało na celu wprowadzenie uczestników wyjazdu w tematykę europejskiej polityki. Następnie poseł pokazał uczestnikom wyjazdu galerię sali plenarnej i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia przy słynnych flagach. Ostatnim elementem wizyty był wspólny obiad w restauracji parlamentarnej. Następnie wszyscy udali się do autokaru, gdzie poseł Grzyb pożegnał grupę i życzył przyjemnego powrotu do Polski.

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?