Tydzień plenarny w Strasburgu

Dziś rozpoczyna się pierwsza w nowym roku sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. O godz. 17:00 Przewodniczący PE Martin Schulz, złoży oświadczenie w sprawie ataku na redakcję gazety Charlie Hebdo w Paryżu, a następnie eurodeputowani  uczczą minutą ciszy pamięć ofiar ataku.

13.01.2015 r. – Pierwsza debata Donalda Tuska w Parlamencie będzie dotyczyć grudniowego szczytu UE

We wtorek po raz pierwszy od chwili objęcia stanowiska szefa Rady Europejskiej Donald Tusk zmierzy się z posłami podczas parlamentarnej debaty. Będzie ona poświęcona wynikom grudniowego szczytu UE, na którym szefowie rządów i państw UE poparli plan zainwestowania 315 miliardów euro w gospodarkę. Przewodniczący Komisji Europejskiej Juncker ma również wziąć udział w debacie.

Zdjęcie: EP Audiovisual

13.01.2015 r. – Upamiętnienie 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

We wtorek, Przewodniczący PE Martin Schulz wygłosi oświadczenie upamiętniające wyzwolenie nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, w styczniu 1945 roku

14.01.2015 r. Łotwa przejmuje od Włoch przewodnictwo UE

Premier Łotwy Laimdota Straujuma odbędzie w środę o 9.00 debatę z posłami na temat priorytetów rozpoczynającej się łotewskiej prezydencji. We wtorek rano, w debacie z premierem Matteo Renzim i przewodniczącym Komisji Jean-Claude Junckerem, Parlament oceni dobiegającą końca włoską prezydencję.

Więcej: Zapowiedź wydarzeń 12 – 16 stycznia: tydzień sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

Sesję plenarną można śledzić na stronie internetowej: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/pl/plenary/

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?