V Europejski Kongres Młodych Rolników

W czwartek 18 października w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbył się V Europejski Kongres Młodych Rolników, organizowany pod auspicjami Grupy EPL aby zwiększyć rolę młodych ludzi w tym kluczowym sektorze dla Europy i promować rozwój obszarów wiejskich.

 

Dzisiejsze wydarzenie jest inicjatywą posłów do PE Ester Herranz García i Nuno Melo we współpracy z dwiema organizacjami rolniczymi: ASAJA (Hiszpania) i CAP (Portugalia).Uczestnicy z kilku krajów UE i europosłowie z grupy PPE wymieniali poglądy na temat konkretnych działań mających na celu poprawę europejskiej polityki w sektorze rolnym. Kongres obejmował również konkurs między projektami prezentowanymi przez uczestników.

Młody rolnik Manuel Maria Felner z Costa Grave (Portugalia) otrzymał nagrodę za najlepszy projekt w sektorze rolnym. Zagospodarował nieuprawianą ziemię o powierzchni 70 hektarów i przekształcił ją w plantację o dużej gęstości migdałów ze zmechanizowanymi procesami i zrównoważonym wykorzystaniem zasobów.

Laurens Tack (Belgia) otrzymał nagrodę za najbardziej zrównoważony projekt dla “Groene Kring”, firmy zajmującej się uprawą owoców, która stosuje technologię, która pozwala na automatyzację procesów pracy.

Stefan Rottensteiner (Włochy) otrzymał nagrodę za najbardziej innowacyjny projekt “Wagyu Südtirol”, poświęcony produkcji najlepszej wołowiny odmiany Wagyu w najbardziej zrównoważony i wydajny sposób.

“Ten kongres odgrywa ważną rolę, gromadząc młodych rolników w politycznym sercu Europy, promując konkurencję projektów i doświadczeń, które wyróżniają się dzięki ich doskonałości” – powiedział Nuno Melo.

“Młodzi ludzie odgrywają istotną rolę na europejskich obszarach wiejskich. Ludność tych obszarów starzeje się w wielu krajach europejskich, dlatego ważne jest, aby opracować politykę umożliwiającą zmianę pokoleniową: w tym Kongresie grupa PPE wykazuje swoje zaangażowanie już po raz piąty stojąc przed młodzieżą i dając widoczność innowacyjnym, zrównoważonym inicjatywom opracowanym przez nich w całej Europie “- podsumowała Esther Herranz García.

 

Video – materiał EPP

 

 

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?