Młodzi laureaci w Parlamencie Europejskim

W ostatnim tygodniu zajęć dydaktycznych roku szkolnego 2016/2017, Belgia gorąco przywitała grupę uzdolnionej młodzieży z Wielkopolski wraz z ich opiekunami. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu belgijskich miejscowości studenckiego Leuven, zabytkowej Brugii oraz nadmorskiej Ostendy. Pani przewodnik Maria Kozińska dzielnie odpowiadała na pytania dotyczące języka, edukacji i historii państwa. W ostatni dzień wizyty grupa tradycyjnie miała okazję zwiedzić budynek Parlamentu Europejskiego oraz poznać zasady jego funkcjonowania.

W skład grupy wyjazdowej wchodzili członkowie zwycięskich zespołów na Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży ,,POGORZELA LIVE” oraz I Międzypowiatowym Przeglądzie Zespołów Młodzieżowych ,,Ale Muza Fest 2016″, zwycięzca XVIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Żegocinie, laureatka Opola w Kole, laureatka konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej ,,Europa Express 2016 – pociągiem przez Europę”, zwycięzca etapu okręgowego I Olimpiady Statystycznej, uczestniczka Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, finaliści Quizu o UE w Krotoszynie, młodzież z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce – zwycięzcy Konkursu o Stanisławie Mikołajczyku, laureaci Konkursu wiedzy o UE z Gimnazjum nr 1 w Luboniu, grupa uczestników Powiatowego Konkursu Ratownictwa Medycznego w Trzciance „Z WODĄ ZA PAN BRAT”, wykonawczyni występu podczas spotkania w Mielcuchach gm. Czajków oraz będąca pod opieką Pani Henryki Iglewskiej – Mocek trzy osobowa grupa: finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, laureat Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanego jako część Pikniku Europejskiego z inicjatywy Pana posła Andrzeja Grzyba jak i zwyciężczyni Quizu Ekologicznego podczas obchodów Dnia Ziemi w Gołuchowie.

Podopieczni Pani Henryki Iglewskiej- Mocek tak wspominają miniony wyjazd „Oprócz wizyty w Parlamencie Europejskim mieliśmy okazję zobaczyć m.in. znany ośrodek akademicki we flamandzkim Leuven, w którym mieszkaliśmy przez cały czas naszego pobytu, Brugię o unikatowych walorach architektonicznych wynikających z różnorodności etnicznej tego regionu, która zdaje się odzwierciedlać motto „zjednoczeni w różnorodności”. Po trudach podróży udaliśmy się do Ostendy, będącej największym kurortem morskim Belgii, gdzie spędziliśmy czas na wypoczynku. Miłą niespodzianką była dla nas możliwość uczestniczenia w uroczystej kolacji z Panem Posłem Andrzejem Grzybem. Zafascynowała nas jego otwartość i umiejętność nawiązywania przyjemnych rozmów z każdym uczestnikiem wyjazdu. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy za zaproszenie Panu Posłowi oraz pracownikom Jego biura za ten niezwykły, wspólnie spędzony czas.”

GALERIA ZDJĘĆ -> kliknij tu<-

Filmik z wyjazdu stworzony przez Pana Mariusza Ossowskiego ->kliknij tu<-

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?