Odznaczeni za działania na rzecz współpracy polsko-francuskiej

odznacz_francuskieW dn. 22 lipca 2014 r. w rezydencji Ambasadora odbyła się uroczystość, podczas której Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler wręczył wysokie francuskie odznaczenia trzem wybitnym polskim osobistościom.

Pan Andrzej Grzyb, absolwent poznańskiej Akademii Rolniczej i Wyższej Szkoły Bankowej, również w Poznaniu, były poseł PSL do Sejmu RP przez kilka kolejnych mandatów, między innymi były przewodniczący komisji sejmowej do spraw Integracji Europejskiej, a potem spraw Unii Europejskiej, a także członek sejmowej komisji Spraw Zagranicznych, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, powtórnie wybrany w maju 2014 roku, od zawsze zaangażowany w obronę praw człowieka, został przez Ambasadora odznaczony orderem Legii Honorowej w randze kawalera.

“Pełniąc wiele różnych funkcji dał Pan dowody niezawodnego zaangażowania na rzecz Polski, ale i Europy. Interesuje się Pan różnorodnymi tematami, a Pańska rzetelność każe Panu zgłębiać te różne tematy. Jest Pan z przekonania rzecznikiem praw człowieka na poszczególnych piastowanych stanowiskach. Jest Pan odznaczony w Polsce zarówno Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jak i Złotym Krzyżem Zasługi. Francja nie mogła pozostawać w tyle. Za Pańskie zaangażowanie na rzecz demokracji, za Pana ciągłe poszukiwanie porozumienia oraz za Wolę utrzymywania dobrych relacji z innymi państwami, w szczególności z Francją, Prezydent Republiki Francuskiej postanowił Pana wyróżnić narodowym orderem Legii Honorowej w randze kawalera” – mówił podczas uroczystości Ambasador Francji w Polsce Pan Pierre Buhler. [Czytaj: PRZEMÓWIENIE AMBASADORA]

Odznaczenia z rąk Ambasadora otrzymali również Pan Sebastian Filipek-Kaźmierczak (order za Zasługi dla Rolnictwa w randze kawalera) oraz Pan Marek Ziółkowski (order Legii Honorowej w randze oficera).

ZDJĘCIA: www.ambafrance-pl.org

Źródło: www.ambafrance-pl.org – Wysokie francuskie odznaczenia dla trzech Polaków

Zobacz również: www.wyborcza.pl – Trzej Polacy odznaczeni za działania na rzecz współpracy

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?