Powiat Kaliski Świętuje

Józef Racki, poseł i samorządowiec związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, został wyróżniony tytułem Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego. Odznaczenie wręczono w czasie uroczystości Święta Powiatu Kaliskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się również Janusz Nowak oraz Patryk Biskup. Spotkanie w Stawiszynie, najmniejszym polskim mieście, było też okazją do przyznania Osobowości Powiatu Kaliskiego.

 

Koniec stycznia to tradycyjne Święto Powiatu Kaliskiego. Obchodzone od lat przypomina o reformie samorządowej, która przywróciła powiaty. – Spośród wielu reform ta jest jedną z najlepiej ocenianych – powiedział Krzysztof Nosal, starosta kaliski. – Powodów jest wiele. Można wymienić najważniejszy. Samorządowcy doskonale się znają i są blisko mieszkańców, znają ich problemy i potrafią ze sobą współpracować.

swieto powiatu kaliskiego 2015_002

Uroczystość jest również okazją by podziękować osobom, które pracują na rzecz powiatu, starają się o jego rozwój i promują w Polsce oraz na świecie. Każdego roku, trzy osoby, wyróżniane są tytułem Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego. W tym roku w tym gronie znalazł się Józef Racki, geodeta, samorządowiec, poseł i społecznik od lat związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. – Wyróżnienie jest dla mnie zaszczytem. Odbieram je dzięki zaufaniu Państwa do mnie przez wszystkie moje lata pracy dla Kalisza, Wielkopolski i Polski – mówił wzruszony Józef Racki. – Jednak bardzo ważne jest, że Powiat Kaliski dostrzegają też młodych ludzi, ich nagradzają i pomagają w realizacji marzeń. Tytuł z rąk Mieczysława Łuczaka, przewodniczącego Rady Powiatu oraz starosty Krzysztofa Nosala odebrał także Patryk Biskup, 18-letni, niepełnosprawny pływak, który od lat udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i bije kolejne rekordy stając na podiach najważniejszych sportowych mistrzostw w Polsce i świecie. Trzecią osobą, która została wyróżniano jest Janusz Nowak, szef Gminnego Ośrodka Kultury w Cekowie Koloni, ale także propagator sportu oraz historii i kuchni regionu, które promuje w prowadzonej przez siebie agroturystycznej Karczmie Kaliskiej.

swieto powiatu kaliskiego 2015_004

Tegorocznymi Osobowościami Powiatu Kaliskiego zostali Grażyna Przybylska, kustosz Muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie oraz animatorka życia kulturalnego w rodzinnym Stawiszynie. Plastyk ze Zbierska Grzegorz Rapiś. Wyróżnienie trafiło także dla młodego bo 18-letniego Patryka Marciniaka, który od kilku lat fascynuje się modą i mimo wieku współpracuje m.in. Maciejem Zieniem oraz przy programie „Na językach” emitowanym przez TVN.

swieto powiatu kaliskiego 2015_007

Uroczystość uświetniła orkiestra dęta OSP Stawiszyn oraz tancerze Sieraszewski Dance Studio. Na koniec dla zgromadzonych wystąpił Robert Rozmus.

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?