TVN24: Olbrycht i Grzyb współprzewodniczą polskiej delegacji w EPL

Jan Olbrycht (PO) i Andrzej Grzyb (PSL) zostali współprzewodniczącymi polskiej delegacji w Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. W skład polskiej delegacji w EPL wchodzi 19 europosłów z PO i czterech z PSL.

Dotychczasową szefową delegacji była europosłanka Danuta Huebner (PO), która objęła tę funkcję w marcu, gdy zrezygnował Jacek Protasiewicz (PO).

Olbrycht, z wykształcenia socjolog, w Parlamencie Europejskim zasiądzie już po raz trzeci. W przeszłości sprawował urząd burmistrza Cieszyna i marszałka województwa śląskiego. Jest ekspertem w dziedzinie samorządu terytorialnego i funduszy europejskich. W tym roku odebrał nagrodę magazynu “The Parliament”, przyznawaną najlepszym europosłom. Uhonorowano go za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska.

Do PO należy od 2004 roku, w grudniu 2011 r. został wybrany na wiceprzewodniczącego EPL w europarlamencie, jako pierwszy Polak pełniący tak wysoką funkcję w strukturach grupy EPL.

Grzyb kandydował do Parlamentu Europejskiego we wszystkich dotychczasowych wyborach. W 2004 roku nie zdobył wystarczającej liczby głosów, ale sukces odniósł w 2009 roku. Do tej pory jego praca w Parlamencie Europejskim koncentrowała się na polityce energetycznej i klimatycznej UE. Interweniował także w sprawie polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii. Działał w delegacji międzyparlamentarnej UE-Ukraina.

Autor: kło / Źródło: PAP

Czytaj cały tekst: http://www.tvn24.pl

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?