#WeAreN – Solidarni z prześladowanymi Chrześcijanami

Rosnąca liczba aktów prześladowań i ludobójstwa wymierzonych przeciwko chrześcijańskiej ludności w Iraku budzi nasz sprzeciw. Ostatni chrześcijanie opuścili Mosul, gdy terroryści z ISIL dali Im do wyboru: przejście na islam, śmierć lub opuszczenie miasta. Wcześniej islamiści oznaczyli wszystkie domy chrześcijan literą “N” od “Nazarejczyk”.

Chrześcijanie w Iraku potrzebują naszej pomocy! Zachęcam do wyrażenia solidarności z prześladowanymi chrześcijanami w internetowej kampanii, która rozwija się głównie za pośrednictwem serwisów Twitter i Facebook. Niech arabską literę “N” – znak pogardy, który dla tysięcy rodzin był w ostatnich dniach zwiastunem nieszczęścia, stanie się symbolem wsparcia i solidarności.

#WeAreN (JesteśmyN), #IamNasrani (Jestem Nazarejczykiem) i .

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie: www.national.deseretnews.com

Dziś popołudniu w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata dotycząca sytuacji na Bliskim Wschodzie –  trwającym konflikcie w Syrii, Iraku, Libii i Strefie Gazy.

Sesja Plenarna PE:  od 15h00 do 21h00, jako 2 pkt:

http://www.europarl.europa.eu – AGENDA

Sytuacja w Iraku i Syrii oraz ofensywa ISIS, w tym prześladowania mniejszości –  Oświadczenie wiceprzewodniczącej Komisji/ wysokiej przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa
[2014/2843(RSP)]

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?