Wielkopolscy Rolnicy Roku

Trzynasty raz przyznano prestiżowe tytuły Wielkopolskiego Rolnika Roku i wręczono statuetki „Siewcy”.  Laureatów poznaliśmy w niedzielę w czasie uroczystej gali, która odbyła się w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród osób, które gratulowały najlepszym gospodarzom z naszego województwa był Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego.

rolnikroku4

W Wielkopolsce jest ponad 100 tysięcy gospodarstw rolnych. Spośród nich 50. rolników zgłosiło się do konkursu, którego celem jest nagradzanie gospodarzy dbających o rozwój, ale równocześnie pamiętających o pięknych tradycjach polskiej wsi.

Jury do tytułu nominowało 20 gospodarstw. 10 znalazło się w gronie laureatów. Rozstrzygniecie konkursu odbyło się na uroczystej gali zorganizowanej w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Gratulacje laureatom złożył Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak, Zofia Szalczyk Wiceminister Rolnictwa, Eugeniusz Grzeszczak Wicemarszałek Sejmu, europoseł Andrzej Grzyb, Poseł na Sejm RP i prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski, a także Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznała w tym roku 20 nominacji, spośród których wybrała 10 laureatów zatwierdzonych przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Otrzymali oni najwyższe wyróżnienie – statuetkę Siewcy i tytuł Wielkopolski Rolnik Roku 2013, a także nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Dyplomy nominowanym rolnikom wręczyli Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak oraz Krzysztof Grabowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Gratulacje rolnikom z powiatu złożył również Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, a także władze gminy Szczytniki, Koźminek i Ceków Kolonia.

Podczas uroczystej gali dla gości zaśpiewała Marzena Ugorna oraz Andrzej Cierniewski.

GALERIA ZDJĘĆ

Zdjęcia Wioletta Przybylska, Starostwo Powiatowe w Kaliszu

 

zobacz także:

http://www.topagrar.pl

www.leszno24.pl

http://panorama.media.pl

http://www.gloswielkopolski.pl

©2022 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?