Wizyta w Północnej Wielkopolsce

1stadion_miejskiPrzez dwa ostatnie dni (7-8 maj) Andrzej Grzyb był gościem Północnej Wielkopolski. Wizytę rozpoczął od otwarcia Turnieju Piłkarskiego Północnej Wielkopolski – Piłkarska Kadra CZEKA, który odbywał się na stadionie miejskim w Chodzieży. W trakcie otwarcia towarzyszył mu Marszałek Województwa Krzysztof Grabowski oraz Starosta Chodzieski Julian Hermaszcz2Pila_PWSZuk. Poseł Grzyb zwracając się do młodych piłkarzy podkreślił jak ważny jest sport w życiu każdego człowieka, jak kształtuje charakter i wpływa na codzienne samopoczucie.

Po oficjalnym otwarciu Poseł udał się do Piły, gdzie czekali na niego studenci ekonomii i politologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica. Eurodeputowany Grzyb podsumował kończącą się kadencję w Parlamencie Europejskim, podkreślił jak ważne jest oddanie głosów podczas zbliżających się wyborów do PE. 10 lat w Unii Europejskiej było też okazją do przedstawienia prezentacji studentom ile dzięki niej zyskali3Chodziezśmy, a także przedstawił sytuację polityczną i gospodarczą w Europie.

Kolejnym punktem wizyty w Północnej Wielkopolsce była konferencja prasowa w Chodzieży oraz spotkanie z jej mieszkańcami. Na zaproszenie Starosty Juliana Hermaszczuka w spotkaniu wzięli udział Poseł Andrzej Grzyb razem z 4Chodziez_spotkaniekandydatem listy PSL Krzysztofem Paszykiem oraz Członkiem Zarządu Woj Wlkp. Krzysztofem Grabowskim. Andrzej Grzyb odpowiadał na pytania prasy i mieszkańców Chodzieży dotyczące jego działalności w Parlamencie Europejskim. Członek Zarządu Krzysztof Grabowski przedstawił działania samorządu wojewódzkiego, natomiast Zastępca Dyrektora WORD Krzysztof Paszyk odpowiadał na pytania związane z reformą egzaminu na prawo jazdy oraz bezpieczeńst5Pila_biurowa ruchu drogowego w Powiecie Chodzieskim.

Wyjazd na północ Wielkopolski był również okazją do wizyty w Czarnkowie, gdzie Poseł spotkał się z mieszkańcami tego regionu na zaproszenie Starosty Czarnkowsko – Trzcianekiego Tadeusza Taterusa. Wizyta rozpoczęła się wywiadem dla lokalnej Telewizji Asta, następnie Poseł odpowiadał na pytania mieszkańców powiatu dotyczące problemów związanych z rolnictwem i gospodarką.

8 maja kandydaci PSL do PE Andrzej Grzyb i Krzysztof Paszyk  rozpoczęli konferencją prasową w biurze poselskim w Pile. Poseł podkreślił, że ze strony Unii jest aprobata dla Ukrainy jako przyszłego kraju członkowskiego. Opowiedział o projekcie związanym z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich złożonym przez Polskę. Podsumował również swoją działalność w Parlamencie Europejskim.6Pila_dzien_zwyciestwa

8 maja stał się okazją do uczczenia 69. rocznicy Dnia Zwycięstwa. Po konferencji Poseł Grzyb udał się na Plac Zwycięstwa w Pile aby złożyć wiązankę pod pomnikiem.

Oprac. : Natalia Piechocka

Więcej na stronach:

http://www.asta24.pl/2014/05/09/kto-dostanie-doplaty/

http://www.7dni.pila.pl/index.php/wiadomosci/item/1242-psl-nie-boi-sie-walki-wyborczej

http://faktypilskie.pl/polityka/16159-mamy-wielkopolsk-list

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?