10. Międzynarodowa Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów

Od 5 do 7 lutego potrwa w  Poznaniu Jubileuszowa edycja konferencji poświęcona odpadom. Będzie to niepowtarzalna okazja by usłyszeć o zmianach i rozwoju, które dokonały się na przestrzeni ostatnich 10 lat w gospodarce odpadami. 

Patronem honorowym a zarazem jednym z prelegentów będzie dr Andrzej Grzyb poseł do Parlamentu Europejskiego który wygłosi wykład nt. Planów w PE dot. Gospodarki o obiegu zamkniętym oraz nowej dyrektywie ograniczającej wpływ na środowisko niektórych wyrobów plastikowych.

Celem konferencji jest  zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach dotyczących gospodarowania odpadami. Pokazane zostaną przykłady państw europejskich w kontekście nowych przepisów unijnych dla GOZ oraz zebrane doświadczenia praktyków z wprowadzania GOZ w Europie i w Polsce. Ponadto podczas wydarzenia omówione zostaną zagrożenia i wyzwania jakie stoją na drodze do wdrażania systemu zbiórki i przetwarzania bioodpadów. Poruszony zostanie również problem z opakowaniami z różnych materiałów oraz z ich recyklingiem.

 

Więcej na temat  – tutaj

Relacja na żywo 

Program: http://www.abrys.pl/fileadmin/abrys/dsk/materialy_do_pobrania/2019/2.selektywna/_Program_Selektywna_zbiorka__segregacja_i_recykling_odpadow_2019.pdf

Źródło: http://www.abrys.pl

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?