“Europa Małych Ojczyzn” hasłem przewodnim konkursu

W dniu 11 maja br. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Franciszka Ratajczaka w Rydzynie odbyło się “Święto Europy”, którego hasłem przewodnim była “Europa Małych Ojczyzn”. Pani Krystyna Śliwińska – dyrektor SOSW otwierając uroczystość podkreśliła, że dla nas takim miejscem jest Rydzyna, miejsce które uczniów pochodzących z różnych miejscowości, powiatów i województw łączy, z którym jesteśmy związani emocjonalnie, gdzie uczymy się i wypoczywamy.

Uczniowie w trzech grupach wiekowych rozwiązywali zadania, układali puzzle i tworzyli plakaty, które zabrali do swoich klas i które będą przypominały im najważniejsze zabytki Rydzyny. Uczniowie przypomnieli sobie też motto Unii Europejskiej “Zjednoczeni w różnorodności”, które wyraża bogate i różnorodne tradycje europejskich krajów i przypomina o konieczności współpracy, aby razem osiągnąć cele UE – pokój i rozwój.

Dzieci i młodzież bardzo chętnie wykonywała wszystkie zadania. Każdy uczeń otrzymał nagrodę i słodki upominek. Jednym z fundatorów nagród dla uczestników był poseł Andrzej Grzyb. Organizatorem “Święta Europy” był Szkolny Klub Europejski, który świętował jubileusz 15-lecia działalności.

 

GALERIA

 

tekst i zdjęcia: SOSW w Rydzynie

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?