Jedynka na liście

Andrzej Grzyb, szef wielkopolskiego PSL, to jedynka Ludowców na liście do Parlamentu Europejskiego w Wielkopolsce. Informację o poparciu przekazał Krzysztof Nosal, starosta kaliski i szef PSL w powiecie kaliskim.
Andrzej Grzyb reprezentuje Wielkopolskę w Parlamencie Europejskim od 2009. W zbliżających się wyborach ponownie otworzy listę Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu 7.

– My chcemy stawiać na ludzi sprawdzonych. Dlatego naszym kandydatem i jednocześnie liderem listy, jako struktur powiatowych PSL, jest Andrzej Grzyb. To bardzo ważne wybory i od nich zależy jak ta polityka europejska jest kształtowana i kto tę politykę w imieniu nas Wielkopolan będzie realizował – wyjaśnił Krzysztof Nosal, starosta kaliski i prezes PSL w powiecie kaliskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

W wyborach w 2009 roku Andrzej Grzyb również otwierał listę Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce. W Parlamencie Europejskim jest I wiceprzewodniczącym w Podkomisji Praw Człowieka, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych, Delegacji do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE – Ukraina, Komisji Bezpieczeństwa Energetycznego i grupy do Spraw Wspierania Demokracji i Obserwacji Wyborów oraz zastępcą członka w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii i Delegacji do wspólnej komisji parlamentarnej UE – Turcja.

 

AW

©2022 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?