Erasmus ma 30 lat. W sesji w Strasburgu wzięli udział studenci

Parlament Europejski uczcił trzydziestolecie funkcjonowania programu Erasmus. Dzięki niemu ponad dziewięć milionów studentów mogło poszerzać swoją wiedzę, poznawać nowe kraje, kultury i tradycje a przede wszystkim rówieśników oraz wykładowców z uczelni biorących udział w wymianie, którą Erasmus umożliwia. 

 

Podczas ceremonii jubileuszowej Antonio Tajani, Przewodniczący Parlamentu i Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji spotkali się z 33 uczestnikami programu Erasmus (po jednym z każdego kraju uczestniczącego w wymianie). Trzy spośród 33 symbolicznych wyróżnień były wręczone w sali plenarnej. – Erasmus doskonale sprawdził się w Europie i od samego początku w Polsce – mówi Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego. – Program daje wiele możliwości. Rozwija naukowo, kulturalnie i społecznie. Otwiera na świat  daje jego ciekawość. Bardzo często wśród stażystów, którzy pracują w moim biurze są osoby, które uczestniczyły w wymianach organizowanych w ramach programu. Wspominają je jako przygodę życia dającą ogromne doświadczenie. Dlatego zachęcam wszystkich młodych ludzi by korzystali z Erasmusa.

 

Ponad dziewięć milionów osób wzięło udział w Erasmusie od w 1987. Zaczęło się od programu wymiany studentów r., w 2014 program funkcjonuj w rozbudowanej wersji, jako Erasmus+. Obejmuje obecnie kilka programów edukacyjnych i programów wymiany, mogą wziąć w nim udział uczniowie, studenci i nauczyciele szkół średnich i wyższych, uczestnicy szkoleń i praktyk zawodowych, oraz wolontariusze.

 

Źródło: Parlament Europejski, Erasmus

https://www.facebook.com/europeanparliament/videos/10159046409435107/

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?