Młodo i dynamicznie czyli Dzień Kobiet u posła Grzyba

Tradycją stało się już corocznie organizowane przez Andrzeja Grzyba Posła do Parlamentu Europejskiego spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Spotkanie tradycyjnie organizowane jest w Ostrzeszowie, z którym poseł Grzyb jest związany od dziecka, a uczestniczą w nim dyrektorki szkół i przedszkoli z powiatu ostrzeszowskiego, szefowe i pracownice jednostek podległych samorządowi, radne, sołtyski, przedstawicielki lokalnego biznesu, przewodniczące oraz członkinie stowarzyszeń i organizacji społecznych. Jak podkreśla poseł Grzyb „Miło jest wywodzić się stąd i działać tam, gdzie się mieszka, dla ludzi, których się zna, nierzadko po imieniu, od dziecka. Być Wielkopolaninem i dumnie reprezentować naszą Wielkopolskę w Unii Europejskiej”.

Gośćmi spotkania byli m. in. Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Lech Janicki – starosta ostrzeszowski, Mirosława Katarzyna Kaźmierczak – Prezes Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Krajowe Forum Kobiet.

W tym roku frekwencja także dopisała, a wrażeń i okazji do posłuchania dobrej muzyki nie zabrakło. Poseł Grzyb jako Ostrzeszowianin, Wielkopolanin promuje lokalnych artystów. Spotkanie zatem otworzył występ Oskara Gomółki – ucznia V klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie oraz ucznia VI klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrzeszowie. Oskara Gomółkę można było oglądać również w I edycji programu Voice of Kids. Oskar podbił serca Pań m. in. utworami „Tak bardzo się starałem” czy „Baby, ach te  baby”.

Emocje sięgnęły zenitu podczas występu amatorskiego zespołu wokalnego „Dynamitki”. Zespół powstał w kwietniu 2016r. i działa przy GOK- u w Blizanowie w powiecie kaliskim. Panie w srebrno- czarnych błyszczących sukniach  zaśpiewały m. in.  „Być kobietą”, „Wszystkiego najlepszego”, „Szukaj mnie” czy „ Babi ląd”. Jak mówią o sobie „Dynamitki – jak miliony innych – piorą, gotują, pieką, prasują, udzielają się społecznie. Ale wieczorami robią coś trochę bardziej niecodziennego. Śpiewają, i to na dwa, a czasem nawet trzy głosy. Szlagiery, którymi żyły całe pokolenia. I robią to zaskakująco profesjonalnie, choć żadna z nich nie ma wykształcenia muzycznego”. A tym sam udowadniają, że Kobieta potrafi.

Obecni na spotkaniu Panowie wspólnie z posłem Grzybem złożyli Paniom serdeczne życzenia i odśpiewali gromkie sto lat. Gospodarz uroczystości poseł Andrzej Grzyb cytując Juliana Tuwima „Dzień 8 marca to kobiece święto. Są uprzejmości, toasty, prezenty… Lecz chcę zapytać, tak dla przypomnienia, czy o kobietach ktoś zwykle pamięta? Że ostanie spać idą, a pierwsze się budzą, że wciąż pracują od świtu do zmroku, że nieustanie dla swoich się trudzą, a zauważane są raz  w roku” życzył zebranym Paniom zdrowia, wsparcia ze strony najbliższych, zrozumienia oraz spełnienia zawodowego i osobistego.

W roku 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego podkreślano rolę jaką odegrały Wielkopolskie Kobiety w zwycięskim powstaniu. Jak je określono – Matki Chrzestne Powstania Wielkopolskiego – poprzez ciężką i odważną pracę organiczną, organizowanie tajnych kompletów wychowały pokolenie ludzi, którzy we właściwej chwili stanęli w pierwszym szeregu, by walczyć o wolną Wielkopolskę w odrodzonej Polsce. Z czego My Wielkopolanie, powinniśmy być szczególnie dumni w Unii Europejskiej.

Wyrazem wdzięczności dla zaproszonych Pań były żonkile, które w niejednym sercu obudziły wiosnę i nadzieję. Popołudnie przerodziło się w wieczór, a wspólnym rozmowom nie było końca.

Tekst: Sabina Dachowska.

Zdjęcia: Dorian Zięba.

 

            >> GALERIA ZDJĘĆ>>

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?