Młodzi Ludowcy najlepsi w social mediach – EPP Scrum 2018!

EPP Scrum! – konferencja komunikacji politycznej odbyła się 19-20 czerwca w Brukseli. Na cykl prezentacji i szkoleń z zakresu komunikacji oraz udoskonalania technik przekazu informacji, przyjechali reprezentanci zespołów prasowych i mediów społecznościowych, w tym działacze Forum Młodych Ludowców. 

Na zaproszenie posła do PE Andrzeja Grzyba do Brukseli przyjechali młodzi ludowcy: Miłosz Motyka, Julia Pietruszka, Marcin Prus i Dorian Zięba, aby wziąć udział w konferencji zorganizowanej przez Grupę EPL. Podczas dwóch intensywnych dni szkoleń poznali oni m.in. strategię kampanii wyborczej EPL na 2019 r., którą przedstawił Dara Murphy, wiceprezes EPL i dyrektor ds. Kampanii w wybory europejskich w 2019 r. oraz odbyli cykl szkoleń z szeroko pojętych social media. Wiedzą z dziedziny komunikacji społecznej podzielili się m.in.: Gareth HamJuha-Pekka Nurvala i Joanne Sweeney-Burke. Podczas spotkania w Komisji Regionów mówiono również o tym jak nawiązać lokalne dialogi i zaangażować się w kampanii na szczeblu poszczególnych regionów. Zaskoczeniem była wygrana w zadaniu na największy zasięg tweeta oznaczonego hashtagiem #EPPScrum, która trafiła w ręce Miłosza Motyki. Ciekawym akcentem pobytu było szkolenie z zakresu wykorzystywania narzędzi komunikacyjnych w kampanii, które odbyło się w siedzibie Google. Ważnym punktem wizyty w Brukseli było spotkanie z przedstawicielami PSL w Parlamencie Europejskim: Andrzejem Grzybem, Krzysztofem Hetmanem i Czesławem Siekierskim.

– To ważne aby działać razem, poznawać się i budować sieć wzajemnej komunikacji i wsparcia. Daje to większe możliwości i zwiększa zasięg przekazywanych informacji. W dobie nieustających zmian mediów społecznościowych trzeba rozwijać swoje umiejętności i dostosować formę komunikacji do panujących trendów i oczekiwań odbiorców. Co raz większy nacisk kładzie się teraz na przekaz wizualny: wideo czy transmisje na żywo – mówił poseł Andrzej Grzyb. – Cieszę się że młodzi ludowcy aktywnie działają w mediach społecznościowych i zostali za to wyróżnieni na forum EPP Scrum – podsumował poseł.

 

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?