PWSZ Konin

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie odwiedzili Brukselę

Na zaproszenie Andrzeja Grzyba Posła do Parlamentu Europejskiego, w dniach od 24 do 26 czerwca 2013 r. gościli w Brukseli studenci z Konina.
Pierwszym przystankiem wyjazdu studyjnego było Leuven, miasto uniwersyteckie położone w niewielkiej odległości od Brukseli, które słynie z dużej ilości studentów a zwłaszcza z pięknego rynku, gdzie znajduje się monumentalny kościół Św. Piotra.
Następnym – głównym punktem programu było odwiedzenie ważnych instytucji europejskich, takich jak Komisja Europejska oraz Parlament Europejski.

Uczestnicy wyjazdu studyjnego najpierw udali się do Komisji Europejskiej, gdzie wysłuchali wykładu na temat roli i funkcji Komisji.  Następnie grupa zwiedziła budynek Parlamentu Europejskiego, gdzie w pierwszej kolejności studenci udali się na 14 piętro, aby zobaczyć biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba. Kolejno grupa przeszła do jednej z sal konferencyjnych, gdzie miała możliwość wysłuchania przemówienia Posła dotyczącego pracy i obowiązków w Parlamencie. Ważnym punktem wizyty w PE była konferencja z udziałem Posłów do Parlamentu Europejskiego Jarosława Kalinowskiego oraz Andrzeja Grzyba, na temat Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele rolników z Wielkopolski. Po konferencji uczestnicy obu wyjazdów studyjnych wspólnie wybrali się do Biura Informacji Województwa Wielkopolskiego, gdzie zapoznali się z działalnością biura oraz mieli okazję podziwiać widok rozpościerający się z tarasu znajdującego się na dachu budynku. Po dniu pełnym wrażeń, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie wybrali się do centrum Brukseli, natomiast kolejnego dnia na dalsze zwiedzanie Belgii.

Agnieszka Zabarska

 

Zobacz: http://konin.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1925352,studenci-pwsz-w-koninie-w-brukseli-zdjecia,id,t.html#aa3d051a2c367cbc,1,3,11

ZDJĘCIA

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?