Spotkanie opłatkowe w Siedlikowie

Życzenia świąt spędzonych w gronie najbliższych oraz nadziei, którą niesie ze sobą narodzony w Betlejem Jezus popłynęły w czasie spotkania opłatkowego w Siedlikowie. Wzięli w nim udział członkowie i przyjaciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z powiatu ostrzeszowskiego, ale nie zabrakło też gości z innych stron Wielkopolski. Wieczerzę poprzedziło nabożeństwo. Zebranym przy tradycyjnie zastawionych stołach czas umilały zespół „Przygodzice”, kapela „Furmany”, “Harmonia” oraz Martyna Wasik.

Tak jak w Wigilię wszyscy w swych domach podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia, tak na kilka dni przed świętami członkowie i przyjaciele Polskiego Stronnictwa Ludowego spotykają się w Siedlikowie na opłatku. Uroczystą kolację poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła. Po nabożeństwie goście spotkali się w miejscowej Sali OSP. Wieczerzę rozpoczęły kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu „Przygodzice”. W czasie kolacji można też było usłyszeć kapelę „Furmany”, „Harmonia” oraz bardzo młodą wokalistkę Martynę Wasik. Tradycyjnie zebrani złożyli sobie życzenia. Na stołach znalazły się wigilijne potrawy. Barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem czy makiełki. Dla łasuchów przygotowano makowca, sernik i drożdżowca.

Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Każdy startujący z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego otrzymał okolicznościowy list. Zebranych odwiedził również Święty Mikołaj, który przyniósł piękne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów szkoły w Siedlikowie. Pieniądze, które zostały zebrane z ich sprzedaży zasilą pracownię plastyczną placówki i pozwolą zakupić materiały na kolejne wyroby.

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?