Spotkanie w regionie – Osieczna

Poseł Grzyb w powiecie leszczyńskim.

 Do Osiecznej, w powiecie leszczyńskim, przyjechał wczoraj (27.01.2014R.) na spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Poseł do PE Andrzej Grzyb. Towarzyszyli mu wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, nadleśniczy Karczmy Borowej Zbysław Ryszewski, kierownik BP ARiMR w Lesznie Janusz Perski, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Lesznie Jan Szkudlarczyk oraz Piotr Kośmider, prezes gminnego Koła PSL.
Poseł poruszył temat Wspólnej Polityki Rolnej, zasad wypłat rolnikom środków na rok obecny i prawdopodobnych zmianach

na lata następne. Poinformował też, że jeśli tak zatwierdzi Parlament Europejski to nie będzie już nowych naborów na renty strukturalne i zostanie też sformułowaną i sprecyzowana definicja aktywnego rolnika, po to by dopłaty trafiały rzeczywistych rolników, a nie tych którzy się tylko za nich podają.
Z ust Posła padła też informacja, że dzięki usilnym staraniom PSL przywrócono do istnienia sądy rejonowe w tym wielkopolskie w Chodzieży, Gostyniu, Nowym Tomyślu, Obornikach, Rawiczu, Śremie, Wolsztynie, Wrześni, Złotowie, Krotoszynie, Pleszewie i Słupcy.
Nawiązując do głośnego w ostatnim czasie tematu mięsa i wędlin wędzonych
– Nieprawdą jest, że nie będzie można w Polsce produkować wędzonek. Trzeba pomóc zwłaszcza małym producentom przystosować się do zmian – powiedział Andrzej Grzyb poseł do PE.

Każdy z gości miał okazję się wypowiedzieć i odpowiedzieć na pytania zebranych. Europoseł wyraził swoją otwartość na kolejne takie dyskusje i wymianę poglądów.

 

 

czytaj także na:

http://www.osieczna24.pl/europosel-andrzej-grzyb-w-osiecznej/

 

 

MS

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?