Noworoczny toast kaliszan

Kaliszanie przywitali nowy rok. Tradycyjnie na początku stycznia włodarz miasta zaprasza do Ratusza przedstawicieli organizacji społecznych, kombatantów, artystów, sportowców, biznesmenów  i osoby zaangażowane w rozwój miasta. Wśród gości Noworocznego Spotkania Kaliszan są również samorządowcy i parlamentarzyści. Od lat, jedynym eurodeputowanym, który zjawia się by życzyć mieszkańcom Grodu nad Prosną pomyślności jest Andrzej Grzyb, który w tym roku podkreślił, że uroczystość to okazja do wymiany spostrzeżeń i planów, ale także zacieniania bliskości między zgromadzonymi w Sali Sesyjnej.

 

Noworoczne Spotkanie Kaliszan, które od kilkunastu lat odbywa się zawsze na początku stycznia, rozpoczął koncert w wykonaniu uczniów Państwowa Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera. Katarzyna Klimaszewska – uczennica klasy VI szkoły II stopnia w klasie fortepianu Anny Bąk wykonała „Arabeskę E-dur nr 1”  Claude’a Debussy’ego. Joanna Słowińska – uczennica klasy III szkoły II stopnia w klasie śpiewu solowego Katarzyny Wieczorek wykona słynną Habanerę Carmen z I aktu opery „Carmen” Georgesa Bizeta. Przy fortepianie zasiadła Anna Piątkowska. Trzecią bohaterką mini koncertu nyła Julia Sawińska – uczennica klasy VI szkoły I stopnia w klasie skrzypiec Heghine Mkrtchyan, która wykonała Taniec Polski Edmunda Severna.  Akompaniowała jej Heghine Mkrtchyan.

 

 

W czasie przemówienia, Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza, podsumował 2016 rok, który dla miasta był czasem inwestycji, ale też wydarzeń kulturalnych i sportowych. Zdradził, że przed najbliższe miesiące będą równie intensywne. Tym bardziej, że teraz zaczynają się starania o fundusze w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych a Aglomeracja Kalisko – Ostrowska ma do wykorzystania 300 milionów złotych.

 

Wśród osób, które przyjmują zaproszenie na Noworoczne Spotkanie Kaliszan, od lat jedynym przedstawicielem Parlamentu Europejskiego jest Andrzej Grzyb. W tym roku prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce podkreślił, że uroczystość to możliwość spotkania kaliskiej rodziny.

 

Na koniec zgromadzeni w Sali Sesyjnej kaliskiego Ratusza wznieśli toast za nowy, 2017, rok.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?