Wielkopolska Wielkanoc w Brukseli.

Będą szukać wielkanocnego zajączka? Spróbują mazurków i bab, podzielą się jajkiem a może zostaną zmoczeni jak w dyngusa? Wielkopolskie zwyczaje wielkanocne zawitają do Parlamentu Europejskiego. Kilka dni przed świętami w Brukseli, na zaproszenie Andrzeja Grzyba, gościć będą Lokalne Grupy Działania, które pokażą w jaki sposób w naszym regionie obchodzimy najważniejsze dla chrześcijan święto.

 

 

Lokalne Grupy Działania i przygotowane przez nich atrakcje będą prezentowane w gościnnych progach sali im. YEHUDI MENUHIN’A, która już kilkukrotnie była tłem dla promocji naszego regionu. Tym razem, z inicjatywy Andrzeja Grzyba, odbędzie się “Wielkopolska Wielkanoc w PE – prezentacja dorobku i potencjału Wielkopolskich LGD/promocja Wielkopolski”.

Współprzewodniczący polskiej delegacji PO-PSL do udziału w wydarzeniu zaprosił Lokalne Grupy działania, które współpracują z deputowanym od lat i regularnie goszczą w Brukseli poznając specyfikę działania tamtejszych LGD i pokazując swoje możliwości. Tym razem tematem przewodnim wyjazdu będzie Wielkanoc i związane z nią zwyczaje.

W ramach wydarzenia zaplanowano prezentacje LGD z Wielkopolski, których stoiska będzie można odwiedzić w Sali Yehudi Menuhina. Odbędzie się także konferencja z ich udziałem oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, ekspertów i decydentów instytucji UE o “LGD, Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczności w politykach UE i Państw Członkowskich – wielkopolskie doświadczenia i wnioski dla kolejnych perspektyw finansowych UE”. Wszystko zakończy wydarzenie kulturalno-kulinarne podsumowujące” dzień z LGD Wielkopolska w PE, promujące Wielkopolskę i nasz tradycje wielkanocne.

„Wielkopolska Wielkanoc w PE” odbędzie się 27 marca 2018 roku.  Wcześniej, z inicjatywy Andrzeja Grzyba, w Parlamencie Europejskim organizowano:

Na zaproszenie posła Andrzeja Grzyba – przedstawiciele LGD z 5 unijnych krajów odwiedzili Strasburg

Kontynuacja dobrej współpracy z LGD

W stolicy Europy promowali wielkopolskie tradycje i kuchnię regionu

Dzień św. Marcina w Brukseli okazją do spotkania z Andrzejem Grzybem

 

 

 

©2022 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?