Na zaproszenie posła Andrzeja Grzyba – przedstawiciele LGD z 5 unijnych krajów odwiedzili Strasburg

Przedstawiciele Lokalnych Grup Działania, z pięciu europejskich państw, przyjechali do Strasburga by wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym przez posła Andrzeja Grzyba. Wizyta odbyła się w ramach programu ERASMUS+ i towarzyszyła ostatniej w tym roku sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.  

 

 

Strasburg odwiedzili członkowie LGD:„KOLD” z Polski, „Polonais en Alsace” z Francji, „Lokale Aktionsgruppe Flaming-Havel e.V” z Niemiec, „Suduvosvietosveiklosgrupe” z Litwy i „Obcianskezdruzeniepre rozwój regionu SPIS” ze Słowacji. Spotkanie w ramach programu Erasmus+ ma na celu m.in. umacnianie wiedzy o działalności przedstawicieli konkretnych krajów w instytucjach unijnych.

 

Wizytę w siedzibie Parlamentu Europejskiego uczestnicy rozpoczęli od odwiedzenia galerii sali obrad. Tam mogli przyjrzeć się debatom i głosowaniom plenarnym.

 

Grupa wizytująca Strasburg miała też okazję porozmawiać o pracy w Parlamencie Europejskim z poseł Moniką Smolkovą oraz posłem Andrzejem Grzybem i reprezentantem poseł Anne Sander. Goście pytali nie tylko o meandry funkcjonowania PE, ale też aktywność posłów i budzące najwięcej emocji prawo unijne.

 

Wizytę zakończyło spotkanie z posłem do PE Petras’em AUŠTREVIČIU’em i  wspólne zdjęcie pamiątkowe przy podium z flagami.

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?