Superstrażacy i laureaci konkursów w Brukseli

GALERIA FOTOGRAFII

W dniach 7-9.10.2014 r., na zaproszenie Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego, w Brukseli gościła kolejna grupa utalentowanych ludzi z Wielkopolski. W wyjeździe studyjnym wzięło udział 48 osób w tym m.in. laureaci konkursu na najsmaczniejszą potrawę z grzyba oraz prezesi stowarzyszeń i organizacji – Cisew, Kli-nova, Szadowiacy, ZMW.

Goście zwiedzili największe atrakcje Brukseli, w tym położoną na wzgórzu Treurenberg – Katedrę św. Michała i św. Guduli, jeden z najładniejszych rynków Europy – Grand Place, oraz wiele innych, fantastycznych miejsc, nie zapominając oczywiście o symbolu miasta –  figurce siusiającego chłopca – Manneken Pis. Oprócz stolicy Unii Europejskiej, grupa miała okazję odwiedzić przepiękną Gandawę – będącą największym belgijskim ośrodkiem akademickimi oraz  perłę w koronie Flandrii – urokliwą Brugię. Bogaty program wycieczki pozostawił wiele miłych wrażeń oraz poszerzył wiedzę, nie tylko o historii Belgii, ale również zwyczajów
i życia codziennego jej mieszkańców.

Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu o zjednoczonej Europie oraz poznania struktur i zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Goście zwiedzili gmach, w tym salę plenarną,  oraz biuro Andrzeja Grzyba. Wizytę zakończyło pamiątkowe zdjęcie na tle wszystkich flag krajów Unii Europejskiej oraz wspólny obiad, po którym grupa wróciła do Polski.

Tekst i zdjęcia: Dorian Zięba

Zobacz również: http://www.iturek.net

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?