Kontynuacja dobrej współpracy z LGD

23 Lokalne Grupy Działania z Wielkopolski przyjechały na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba do Brukseli, gdzie wzięli udział w Wielkopolskim Forum LGD.

Uczestnicy Forum rozmawiali przede wszystkim o rozwiązaniach przyjmowanych dla Lokalnych Grup Działania w ramach Wspólnej Polityki Rolnej i nowej perspektywy finansowej 2014-2020 na różnych szczeblach – od wojewódzkiego po europejski. Największą dyskusję wzbudziły zmiany jakie zajdą w programie Leader[1], którego główną ideą jest przekazanie podejmowania decyzji mieszkańcom obszaru, na którym mieszkają. Sami mogą decydować o tym jakie pomysły i przedsięwzięcia będą wdrażane w ramach otrzymanych funduszy.

Swoją wiedzą w tym temacie z uczestnikami podzielili się: Przedstawiciel Dyrektoriatu Generalnego ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Komisji Europejskiej Zbigniew Fąfara, Radca Minister, Kierownik Wydziału ds. Rolnictwa i Rybołówstwa przy Stałym Przedstawicielstwie RP Przy UE w Brukseli prof. Andrzej Bobuchowski, Dyrektor Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Brukseli Monika Kapturska, Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Lech Dymarski, Prezes Wielkopolskiej Sieci LGD Członek Zarządu Stowarzyszenia Światowid Katarzyna Jórga oraz Poseł do PE Andrzej Grzyb.

Forum Wielkopolskich Lokalnych Grup Działania jest kontynuacją dobrej praktyki spotkań w tym gronie. Pierwsze Wielkopolskie Forum LGD odbyło się 21 września 2013 roku w Poznaniu (więcej na ten temat)

Lokalne Grupy Działania z Wielkopolski podczas pobytu w Belgi miały również możliwość zwiedzenia Brukseli oraz Brugii.

Zobacz również:

www.wielkopolska.eu

www.rc.fm

http://www.telewizjaleszno.pl


[1] Program Leader polega on na opracowaniu przez społeczność wiejską Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) oraz realizacji wynikających z niej innowacyjnych projektów, łączących zasoby ludzkie, naturalne, kulturowe, historyczne itp. Celem tej osi jest przede wszystkim budowanie kapitału społecznego wsi poprzez aktywizację mieszkańców oraz przyczynianie się do tworzenia nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich. Lokalne Grupy Działania to partnerstwa składające się z przedstawicieli trzech sektorów: publicznego, gospodarczego, społecznego.

Tekst: KK

LGD_w_Brxl
[vc_button title=”GALERIA FOTOGRAFII” target=”_blank” color=”wpb_button” icon=”wpb_application_image” size=”btn-large” href=”https://plus.google.com/u/0/photos/106570181810576212332/albums/6000600446810194401″][vc_button title=”PREZENTACJA: Leder – metoda rozwoju lokalnego” target=”_blank” color=”wpb_button” icon=”wpb_document_powerpoint” size=”btn-large” href=”https://andrzejgrzyb.eu/wp-content/uploads/2014/04/Leder_metoda_rozwoju_lokalnego.pptx”][vc_button title=”PREZENTACJA: Podejście Leader w nowym okresie programowania 2014-2020″ target=”_blank” color=”wpb_button” icon=”wpb_document_powerpoint” size=”btn-large” href=”https://andrzejgrzyb.eu/wp-content/uploads/2014/04/Leader.ppt”]

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA Z WIELKOPOLSKI, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ
W WIELKOPOLSKIM FORUM LGD

1 POWIAT CHODZIESKI
2 POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI
3 POWIAT GNIEŹNIEŃSKI
4 POWIAT KALISKI
5 POWIAT KALISKI I SIERADZKI
6 POWIAT KĘPIŃSKI
7 POWIAT SIERADZKI, PODDĘBICKI I TURECKI
8 POWIAT KONIŃSKI
9 POWIAT KONIŃSKI
10 POWIAT KONIŃSKI
11 POWIAT KROTOSZYŃSKI
12 POWIAT KROTOSZYŃSKI
13 POWIAT KROTOSZYŃSKI I OSTROWSKI
14 POWIAT OSTRZESZOWSKI
15 POWIAT PILSKI
16 POWIAT PLESZEWSKI
17 POWIAT POZNAŃSKI I OBORNICKI
18 POWIAT SŁUPECKI
19 POWIAT SZAMOTULSKI
20 POWIAT TURECKI
21 POWIAT WĄGROWIECKI
22 POWIAT WRZESIŃSKI
23 POWIAT ZŁOTOWSKI
LGD Dolina Noteci
Czarnkowsko – Trzcianecka LGD
LGD Światowid Łubowo
LGD 7-Kraina Nocy i Dni
LGD Długosz Królewski
LGD Wrota Wielkopolski
Stowarzyszenie LGD Przymierze Jeziorsko
LGD Dwa Mosty
LGD Solidarni w Partnerstwie
LGD Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
Stowarzyszenie Wielkopolska z Wyobraźnią
Stowarzyszenie “Wielkopolska z Wyobraźnią”
LGD Okno Południowej Wielkopolski
Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania
LGD Krajna Nad Notecią
Stowarzyszenie Wspólnie dla Przyszłości
LGD Kraina Trzech Rzek
LGD Unia Nadwarcianska
LGD KOLD
LGD Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R.
LGD Dolina Wełny
LGD Z Nami Warto
LGD Naszyjnik Północy

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?