Święto Ludowe w Żegocinie

W dniu 22 czerwca odbyło się Powiatowe Święto Ludowe w Żegocinie. Obchody Święta Ludowego rozpoczęły się mszą świetą w Sanktuarium pw WNMP w Żegocinie, której przewodniczył ks.kan Marek Kozica. Po mszy świętej wszyscy uczestnicy  udali się  na plac Ośrodka Kultury. Przemarsz prowadziły poczty sztandarowe.  Oficjalnego otwarcia dokonał Sławomir Spychaj – powiatowy prezes PSL w Pleszewie – wójt Gminy Czermin oraz Robert Mikołajczak – prezes gminny PSL w Czerminie – przewodniczący Rady Gminy w Czerminie.  Na imprezę plenerową przybyli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych z panem Michałem Karalusem – Starostą pleszewskim .
ludowe
W trakcie uroczystości Święta Ludowego wręczono odznaczenia.
Medal za zasługi dla Ruchu Ludowego  im.Stanisława Mikołajczyka otrzymali: Jerzy Biernat i Zygmunt Kiełbasa. Złotą Koniczynkę przyznano dla  Henryka  Serbiaka.

Nie zabrakło też występów artystycznych zespołów działających w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Zaprezentował się Zespół Folklorystyczny ,,Żegocinianie” (grupa dziecięca i młodzieżowa) oraz Kapela Ludowa.

Po występach artystycznych odbyła się wspólna biesiada do późnych godzin wieczornych.[vc_cta_button title=”GALERIA” target=”_blank” color=”btn-success” icon=”none” size=”btn-large” position=”cta_align_bottom” href=”https://picasaweb.google.com/106570181810576212332/PowiatoweSwietoLudoweZegocin2014?authuser=0&feat=directlink”]

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?