Uczcili pamięć zabitych na Ukrainie

Uczcili_pamiecMinutą ciszy politycy Europejskiej Partii Ludowej, którzy obradują od czwartku w Krakowie uczcili zabitych podczas protestów na Ukrainie.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz(PO) odpowiedzialny za współpracę z państwami Partnerstwa Wschodniego podkreślił, że na Ukrainie dzieją się rzeczy dramatyczne i ważne historycznie. “Chciałbym, aby tak jak Parlament Europejski był dla nas (Polski w dążeniu do UE – PAP) punktem oparcia, tak powinniśmy być punktem oparcia dla demokratów za wschodnią granicą, ukraińskich, ale także białoruskich, gruzińskich czy mołdawskich” – mówił.

Według europosła Andrzeja Grzyba (PSL) sytuacja na Ukrainie wymaga działania UE. “Chcielibyśmy, aby działała UE, poszczególne państwa członkowskie, aby przywódcy naszych państw mogli wpłynąć wraz z demokratycznymi instytucjami Europy i świata na los Ukrainy, a przede wszystkim, aby przerwać przemoc. Śmierć każdego człowieka w Kijowie i w innych miastach sprawia, że już nie można mówić tylko okrągłymi słowami, potrzebne są konkretne czyny” – powiedział Grzyb.

Więcej na stronie:  http://wyborcza.pl

Zobacz również: http://wiadomosci.onet.pl

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?